Engelli gençlere buzda ‘engel’ yok

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önemli cazibe merkezlerinden Bornova Aşık Veysel Rekreasyon alanı içindeki Olimpik Buz Sporları Salonu, açıldığı 2012 yılından bu yana bedensel engellilerle otistik ve down sendromlu gençlere de kucak açıyor.

Engelli gençlere buzda ‘engel’ yok

Her Perşembe günü Buz Sporları Salonu’na gelerek hem buz pateni eğitimi alan hem de gönüllerince eğlenen engellilerin sayısı, 7 senede 7 bin 500’ü aştı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, buz pateni çalışmalarına katılan 65 engelli gence katılım belgesi ve anı madalyası veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu sürprizle gönülleri fethetti. Öğrendikleri figürleri ustaca sergileyen engelli gençleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi buz sporcularından Derya Taygan, Atlas Baydurak, Ata Ertuvan, Batı Güdür ve Mustafa Emin Çobanel de yalnız bırakmadı. Bu özel günde, engellilerin buzda kaymasını kolaylaştırılan özel aparat da kullanıldı.

Eski Devlet Bakanı Emre son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'daki evinde kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden eski siyasetçi ve devlet adamı Süleyman Arif Emre, son yolculuğuna uğurlandı.
Ebru Polat denize böyle girdi: Hayırdır oğlumKos Adası’nda tatil yapan Ebru Polat denize elbiseyle girdi. Polat'ın sözleri dikkat çekti...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber