Geri Dön

Engellileri sevindirdiler

Aydın ve Manisa’da büyükşehir belediyeleri, engelli yurttaşların yaşamlarını kolaylaştırıyor. Başkan Çerçioğlu, beş aileye destek oldu. Kırkağaç’ta altı yaşındaki Zeynep akülü sandalyeyle hayata bağlandı

Engellileri sevindirdiler

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 3 ihtiyaç sahibi engelliye tekerlekli sandalye, 1 kişiye akülü araba, 1 görme engelliye de beyaz baston hediye etti. Aydın’da kimi doğuştan kimi sonradan bedensel engelli olan ve başkalarına bağımlı hale gelen vatandaşlara yardım eli uzatılmasını sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı (AYBA) ekiplerine verdiği talimatla engellilerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri sahiplerine ulaştırdı.

‘Hasret kalmıştım’

Son olarak Kuyucak’ta 3 aileye tekerlekli sandalye, 1 aileye akülü araba, bir görme engelliye de beyaz baston hediye eden ekipler, çeşitli nedenlerle yatağa ve ailesine mahkûm olmuş 5 vatandaşın yüzlerini güldürdü.
Kuyucak Yenimahalle’de oturan 83 yaşındaki Raziye Tosun, kendisine hediye edilen tekerlekli sandalye için teşekkür ederek, 2.5 yıldır Kuyucak’ın içine hasret kaldığını kaydetti.

Zeynep havalara uçtu

Tosun, “2.5 yıldır hiçbir yer görmedim. Kuyucak’ın içerisini çarşılarını ve sokaklarını gezmeyi çok özlemiştim. Artık gezebileceğim. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu bana el uzattı, beni bu ev hapsinden kurtardılar” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa götürdüğü hizmetlerin yanında sosyal belediyecilik anlayışı ile de sorumluluklarını yerine getirmeye devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç Gökçukur mahallesinde ikamet eden 6 yaşındaki engelli Zeynep Nemli’yi hayata bağlayacak olan akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Yapmış olduğu hizmetlerin yanında sosyal belediyecilik anlamındaki görevlerini de yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç Koordinatörü Ali Rıza Duman aracılığıyla akülü tekerlekli sandalyesini teslim etti.

Sosyal belediyecilik

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırkağaç Koordinatörü Ali Rıza Duman, belediye olarak vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirterek, sosyal belediyecilik anlamında her zaman vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.
Yunanistan'dan skandal hareketYunan askerinin göçmenleri yasa dışı yollarla Türkiye tarafında bıraktığı görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber