Erdek doğalgaza kavuştu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Erdek hakettiği yere gelecek. Doğalgaz ve su sorununu çözdük. Kamyon trafiği bitireceğiz. Bir de yat limanı yapacağız” dedi

Erdek doğalgaza kavuştu

Balıkesir’in Erdek ilçesi doğalgaza kavuştu. ‘Doğalgaz İle İlk Ateş Yanıyor’ sloganıyla düzenlenen açılış etkinliğinde, ilçeye ilk gaz verildi. Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, “İlçemizin en önemli sorunu çzöüldü. Hava kirliliği sona erecek. Yaşam kalitesi yükselecek. Doğalgazın ilçemize gelmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Destek oluyoruz

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da ülke turizminin ilk noktalarından olan Erdek’in artık hakettiği yere geleceğini belirtti, “AK Parti iktidarından önce sadece 5 ilde doğalgaz vardı. Şimdi ise doğalgaz olmayan 2 il kaldı. Artık ilçelerde de doğalgaz var. Biz de büyükşehir olarak yatırımlar konusunda kazı ve yüklenici firmanın önünü açıyoruz ve destek oluyoruz. Şu anda Erdek ilçesinde taşıma ile doğalgaz yapılacak. Önümüzdeki yılda Erdek ilçesinin tamamı doğalgaza kavuşacak” diye konuştu. İlçeyle ilgili diğer projelerden de bahseden Başkan Kafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erdek bizim gözbebeğimiz. Erdek ilçesini kamyon trafiğinden kurtarmak için Edincik altına Ro-Ro seferlerinin yapılacağı liman ile ilgili ciddi mesafe alındı, 2019 yılında temeli atılacak. Bu iskeleyi yat limanına dönüştürerek Erdek’i daha cazibe haline getireceğiz. İlçede su sorunu vardı ancak Yukarıyapıcı göletine yatırım yaparak su sorunu çözdük.”

Sivas'ta otomobil devrildi: 4 ölü, 4 yaralıSivas'ın Şarkışla ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu baba ve 3 oğlu öldü, 4 kişi yaralandı.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber