Eski başkanların kabrine ziyaret

Eski başkanların kabrine ziyaret

İZMİR’de, yüzde 71.50’lik oy oranıyla Karşıyaka Belediye Başkanlığı’na seçilen Dr. Cemil Tugay, ilk iş ilçenin ilk belediye başkanı Fikri Altay ve örnek aldığını belirttiği İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Ahmet Piriştina’nın kabrini ziyaret etti.

Altay’ın kabrinde Tugay’ı, merhum başkanın en küçük torunu Zafer Falaykarşıladı. Falay, fotoğraf tutkunu dedesinin 85 yıl önce çektiği bir Atatürk fotoğrafını Tugay’a armağan etti.
Fotoğrafın kendisini çok duygulandırdığını belirten Tugay, “Onların bu ülke için verdiği mücadeleyi örnek alacağız. Atatürk, Fikri Altay ve Zühtü Işıl gibi isimlerin kurduğu Cumhuriyet’i yaşatmak için ne varsa yapmaya hazırım. Sizin gibi insanların varlığı da bize güç veriyor” diye konuştu. l İZMİR DHA

Rusya balistik füzelerin fırlatılma görüntülerini yayınladıRusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rus denizaltıları, ‘Bulava’ ve ‘Sineva’ isimli balistik füzeleri fırlattı.
Norm Ender başlattı, ünlü isimlerden destek yağdı‘Mekanın Sahibi’ şarkısıyla dikkat çeken rapçi Norm Ender, son günlerde artan orman yangınları üzerine bir kampanya başlattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber