Ezber bozan bir yapı

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP İzmir projesinde deprem güvenliği anlamında ezber bozan bir işe imza attıklarını söyledi, “Proje için 61 metre derine indik. Derdimiz en dayanıklı projeyi yapmak” dedi

Ezber bozan bir yapı

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP İzmir projesinde deprem güvenliği anlamında ezber bozan bir işe imza attıklarını söyledi. DAP Yapı’nın İstanbul dışında hayata geçirdiği ilk proje olan DAP İzmir projesinde an önemli aşama geride kaldı. Deprem güvenliği adına son derece önemli bir işe imza attıklarını söyleyen Yılmaz, “İzmir, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına tamamen birinci derece deprem bölgesinde. Biz nasıl İstanbul’daki projelerimizde önce güvenlik diyorsak, İzmir’de de aynı ciddiyetle hareket ediyoruz. Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliği makul ve güvenilir kabul edilir. Ama İzmir’in en güvenli binasını yapmak istedik ve 61 metre kadar derine inmeyi başardık. Büyük bir maliyet gerektiren bir işe imza attık. Ama içimiz rahat, İzmir’e yakışanı yapıyoruz” dedi.

Erken teslim yapılacak

DAP İzmir proje şantiyesindeki çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Yılmaz, “Kaba inşaatı Ağustos 2019’da bitireceğiz, bu zaman zarfında bir yandan ince işçilik devam edecek. Biliyorsunuz, projedeki teslim tarihini Aralık 2020 diye açıklamıştık. Ancak teslim tarihini bir DAP geleneği olarak erkene çekiyoruz. Daha önceki projelerimizde yaptığımız gibi, DAP İzmir’i de erken teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu. Yılmaz, DAP İzmir’in yüzde 78’inin satıldığı bilgisini de verdi.

13 milyarlık yatırım

Kente yatırımlarının devam edeceği müjdesini veren Ziya Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Kentin potansiyeli oldukça yüksek. İzmir 2017 yılında dünyada konut fiyatlarının en fazla arttığı ikinci şehir oldu.” Yılmaz, 2018’i yatırım yılı ilan ettiklerini, hedeflerinin 5 yılda 13 milyar liralık yatırım olduğunu vurguladı.

Gayrimenkul kazandırıyor

Konuta yatırımın orta ve uzun vadede yüksek getirilere imza attığını da söyleyen Ziya Yılmaz, şunları anlattı: “Son 10 yıla, son 20 yıla baktığınızda Türkiye’de gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı. DAP İzmir’de metrekare satış fiyatı 4 bin 200 liradan başlamıştı. Şu an 8 bin 300 lira bandında seyrediyor. Daha bir yıl olmadan prim değeri ikiye katlanmış durumda.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli pikap aracı kullandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) ilk kez sergilenen BMC'nin yerli pikap aracını kullandı. Araca, Erdoğan'ın da onayıyla miğfer anlamına gelen Tulga ismi koyuldu.
21 Eylül 2019 Magazin Bülteni21 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber