Farkla güzel!

Farkla güzel!

21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nde, Egeli başkanlar down sendromlu bireylerle buluştu, “Birlikte çok daha güzeliz” mesajı verildi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, 21 Mart Dünya Down Sendromlular günü kapsamında, Bayraklı Mansuroğlu Mahallesin’deki halı sahada, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. Zeybekci, İzmir’in yolları, kaldırımları, üstyapısı, trafiği, araçları her şeyiyle engelli dostu şehir olmak zorunda olduğunu vurguladı.

Kaleye geçti

Zeybekci, “Onların yüzde 100’ünün mutlu olacağı İzmir hedefliyoruz. Aileleriyle birlikte mutlu olacağı İzmir’i ortaya çıkarmak boynumuzun borcudur” dedi. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın da engellilere verdiği destekten dolayı Zeybekci’ye teşekkür etti. Daha sonra çocuklar, Zeybekci ve Bayraklı Belediye Başkan adayı Ali Aslan’ın birlikte durdukları kaleye şut çekti.

Nükhet Hotar’la el ele yürüdüler

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde, Dokuz Eylül Üniversitesi ‘Farkındalık Yürüyüşü’ düzenledi. İzmir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği yürüyüşte konuşan Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bugünün down bireylere olan farkındalığı artırarak daha da güzel sonuçlar yaratmasını diliyorum” dedi. Milli Eğitim İl Müdürü Ömer Yahşi de, özel eğitim öğrencilerinin kaderine mahkum edilmediğini belirtti.

İzmir'de eski koca dehşeti! “Çok sevdiğim için bıçakladım"İzmir’in Tire ilçesinde, bir hemşire, barışma teklifini reddeden eski kocası tarafından sokak ortasında yaklaşık 8 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan iki çocuk annesi talihsiz kadına ilk müdahale görev yaptığı hastanede yapıldıktan sonra İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gözü dönmüş koca ise suç aleti ekmek bıçağını çöpe atarak olay yerinden yaya olarak kaçarken yakalandı. "Eşinizi niye bıçakladınız?" sorusuna “Çok sevdiğim için” yanıtını veren zanlı, polis tarafından gözaltına alındı.
22 Eylül 2019 Magazin Bülteni22 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber