Fırtınalı haftasonu

Fırtınalı haftasonu

İzmir’de etkili olan kuuvetli lodos, ağaç dallarını kopardı, çatıları uçurdu. Vapur seferlerinin iptal edildiği kentte, vatandaş evinde oturdu.

Haftasonu kenti etkisi altına alan fırtına, İzmirlileri korkuttu. Körfezde deniz ulaşımı durduruldu, Konak’ta 5 katlı bir binanın çatısı uçtu, elektrik telleri koptu. Bayraklı’da ise fırtına nedeniyle bir apartmanın uçan çatısı itfaiye aracının üzerine devrildi. Şans eseri yaralanan kimsenin olmadığı olayların ardından AFAD ve GEDİZ ekipleri gece boyunca hazır bekledi. Seçim çalışmaları kapsamında asılan afiş ve bayraklar yerlerinden kopup sokakları kapladı.

Küresel ısınma!

Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Fırat Çukurçayır, iklim değişikliğine karşı ülke olarak yeni bir tarım politikası geliştirilmesi gerektiği çağrısında bulundu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, küresel ısınma sonucu deniz suyu sıcaklığının artmasının tropikal fırtınaların daha sık görülmesine neden olacağını belirtmiş, 10 yılda bir görülen bu tür fırtınaların 10 yılda 2’ye, 3’e çıkacağı uyarısında bulunmuştu.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber