FOTOĞRAFLARLA Ermeni mezalimi

İGC ve Azerbaycan Parlamento Jurnalistler Birliği işbirliğiyle açılan “Fotoğraflarla Azerbaycan’da Ermeni Mezalimi” konulu sergide Hocalı katliamı sergileniyor

FOTOĞRAFLARLA Ermeni mezalimi

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve Azerbaycan Parlamento Jurnalistler Birliği’nin birlikte düzenlediği “Fotoğraflarla Azerbaycan’da Ermeni Mezalimi” konulu sergi, Alsancak’taki tarihi Havagazı Fabrikası’nda açıldı.
Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Konsey Başkanı Azay Quliyev, Yardımcısı Alimemmed Nuriyev, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Ahmet Bülent Göksel, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dologh, İGC Başkanı Atilla Sertel’in de aralarında yer aldığı kalabalık topluluk katıldı.

Türkiye yalnız değil
İGC?Başkanı Sertel, Ermenilerin dünyada Türkiye’ye yönelik bir soykırım iddiası yürüttüğünü hatırlattı, “Dünyada barışı isteyen Azerbaycan halkıdır, Türk halkıdır. Vahşeti değil, barışı yansıtan bir sergi açmak isterdik” dedi.
Konuk Konsey Başkanı Quliyev, “Bu bu sergiyle gerçek soykırım nedir, nerede yapılmıştır, kimler yapmıştır bunları kamuoyuna aktarmak istedik. Ermeniler, Türkiye hakkında yalan bir kampanya yürütüyor. Türkiye bu konuda yalnız değil. Onun yanında kardeş Azerbaycan var. Türkiye ve Azerbaycan olarak hep birlikte güç oluşturarak Ermeni yalanına karşı çıkmalıyız” diye konuştu.
Sergiyi “ibret vesikası” olarak değerlendiren Başkan Kocaoğlu da, “Bunları teşhir etmek doğru değil ama ders almamız gerektiği de bir gerçek” dedi.

Şanlıurfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda patlamaŞanlıurfa'daki 20 Zırhlı Tugay Komutanlığı çevresinde patlamalar meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.Şanlıurfa Valiliği: Mühimmat deposunda iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Depoyu korumakla görevli 9 personelimiz patlama sonucunda yaralanmıştır.
13 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber