Gazeteciler, Selçuk için yarışacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 19. kez düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular başladı.

Gazeteciler, Selçuk için yarışacak

1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada, katılımcılar haber, fotoğraf ve görüntülerini, 13 Ağustos’a kadar Büyükşehir Basın Yayın Müdürlüğü’ne ulaştırabilecek. ‘Ulusal Haber’, ‘İzmir Kent Haberi’, ‘Haber Fotoğrafı’ ve ‘TV’de İzmir Kent Haberi’ olmak üzere dört ayrı dalda olacak yarışmada katılımcılar 5 Ağustos 2017 ile 4 Ağustos 2018 tarihleri arasında gazete-dergi ve internet medyasında yayımlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayınlanmış haber ve görüntüleriyle başvurabilecek. Her dal için bir birincilik ve bir özendirme ödülünün verileceği yarışmada, ödül tutarı 4 dal için de 6 bin lira olarak belirlendi. Yarışmada, Selçuk’la birlikte göreve giderken kaybettiğimiz gazeteci Hande Mumcu adına yine her dalda 3 bin lira tutarında özendirme ödülü verilecek. Bir katılımcı, en fazla iki dalda ve birer eserle başvuru yapabilecek. Katılımcıların başvuruya konu olan haber ve haber fotoğrafın yayınlandığı gazete ve derginin bir nüshasını (aslını), haber fotoğrafında yer alan fotoğrafın dijital ortamda bir adet kaydını (CD veya DVD) 13 Ağustos 2018 tarihi saat 17.30’a kadar taahhütlü posta yada şahsen iletmesi gerekiyor.

Afyonkarahisar'daki yılkı atları doğal ortamında görüntülendiŞuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi. Yılmaz, “Gördüğüm manzara beni büyüledi, doğa tutkunları bu şehri mutlaka keşfetmeli” dedi.
HTC Vive Cosmos denedik!HTC'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Cosmos'u denedik. Bir önceki nesle göre çok daha başarılı olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Cosmos, artık daha kompakt ve neredeyse iki kat daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu sayede oyunların içindeyken dış dünyadan kendinizi tamamen soyutlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber