‘Gaziemir ile dünya arasında köprü olalım’

GAZİEMİR Belediye Başkanı Halil Arda, Sarnıç bölgesinde faaliyet gösteren sanayici ve iş insanlarıyla bir araya geldi, projeleriyle ilgili bilgi verdi.

‘Gaziemir ile dünya arasında köprü olalım’

Fikirleriyle Gaziemir’e katkı koymaları için çağrısı yapan Başkan Arda, “Ben şehirler arasındaki kardeşlik ilişkilerinin eğitim ve ekonomi alanlarında sürdürülmesinden yanayım. Yurt dışına çıktığımda ilk önce üniversiteleri ve işveren derneklerini ziyaret ediyorum. Çünkü bizim elimizde sadece havalimanı, serbest bölge ve fuar var. Gaziemir bu açıdan İzmir’in dünyaya açılan kapısı. Kurduğumuz dış ilişkiler birimimiz Avrupa Birliği projelerini de yürütüyor. Bu ofisten faydalanabilirsiniz. Belediye başkanı olarak sizler ve dünya kentleri arasında köprü görevi yapmak istiyorum.” l İZMİR DHA

 

Dipsiz Göl’de altın küpü aranmış!GÜMÜŞHANE'de merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırları içerisinde yer alan Taşköprü Yaylası'nda kaynağı ve akarı olmayan, doğal güzelliğiyle görenleri etkileyen Dipsiz Göl'de, yasal izinle yapılan kazının sırrı ortaya çıktı. 5 gün süren ve herhangi bir bulguya ulaşılamayan kazıda, bölgede bir dönem kalan Roma İmparatorluğu'nun Anadolu'daki 4 büyük lejyonu arasında gösterilen 15?inci Apollinaris lejyonunun var olduğuna inanılan hazinesinin arandığı öğrenildi. Bu arada kazı sonucu 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün yok edilmesi bazı akademisyen ve tarihçilerin tepkilerine neden oldu.
14 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber