Geçmişe yolculuğa davetlisiniz

Bir dönem İstanbul ve İzmir’de sosyal hayatın en hareketli noktalarından olan Bomonti fabrikaları, küratörlüğünü Burçak Madran’ın gerçekleştirdiği özel bir sergiyle yeniden hayat buldu.

Geçmişe yolculuğa davetlisiniz

İkonik Bomonti fabrikalarının dünden bugüne hikayesini aktaran 140’ın üzerinde eserin yer aldığı ‘Kendine Has Sergi’ İstanbul’un ardından İzmir’de sanatseverlerle buluştu.

Tarihi doku

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, “Türkerler Holding olarak, çok daha fazla ilgiyi hak ettiğini düşündüğümüz güzel İzmir’in sanat hayatına destek olmaktan, çok değerli sergileri İzmirlilerle buluşturmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Mahall Bomonti İzmir, modern çağın tüm mühendislik ve mimari olanaklarıyla ortaya çıkardığımız eşsiz tasarımının yanında, üzerine kurulduğu arazideki tarihi dokuyla da, daha ilk günden hepimizi etkisi altına aldı. 1912 yılında Bomonti Ailesi tarafından kurulan bira fabrikası ve asırlık ağaçlarla dolu bahçesi bir dönem kentin en hareketli mekanıydı. Biz de projemizi hazırlarken özel bir hassasiyetle bu tarihi dokunun korunmasını hedefledik. ‘Kendine Has Sergi’ bu güzel mekanın dünden bugüne hikayesini İzmirlilere anlatmanın en güzel aracı oldu” diye konuştu.

Özel koleksiyonlardan toplanan eserlerden oluşan sergi, 16 Temmuz’a kadar Mahall Bomonti Sanat’ta sanatseverlere açık. Etkinlik ücretsiz...

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.
16 Kasım 2019 Magazin Bülteni16 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber