Geleceğin sorunlarına çözüm öğrencilerden

Özel Ekin Okulları’nın desteğiyle, “Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme (FPS) Türkiye Finalleri” İzmir’de gerçekleşti.

Geleceğin sorunlarına çözüm öğrencilerden

Özel Ekin Okulları’nın desteğiyle, “Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme (FPS) Türkiye Finalleri” İzmir’de gerçekleşti. Katip Çelebi Üniversitesi ev sahipliğindeki etkinliğe, 20’den fazla şehirden 750 öğrenci katıldı. Gelecek Problemleri Çözme Programı Türkiye Eş Başkanı olan Özel Ekin Okulları Kurucu-Genel Müdürü Yasemin Reşitoğlu, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:
Üç ayrı kategoride yapılıyor
“FPS, yaratıcılık, analitik düşünce ve araştırma eğitim programıdır. 4-12. sınıflar için toplumsal problemleri çözme, küresel problemleri çözme ve senaryo yazımı kategorilerinden yapılır. Takım veya bireysel olarak gelecekte toplumun karşı karşıya kalacağı sosyal, ekonomik ve bilimsel konulardaki problem alanlarına altı basamaklı çözüm süreci uygulanıp öğrencilerin çözümler üretmesini sağlanır.”

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.
18 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber