Gerçek lazer epilasyon bakanlık onaylı merkezlerde

Gerçek lazer epilasyon bakanlık onaylı merkezlerde

Gerçek lazer epilasyon bakanlık onaylı merkezlerde
Novar Poliklinik, yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte kadınların en fazla kapısını çaldığı merkezlerin başında geliyor. En fazla talep edilen uygulamaysa lazer epilasyon...

İzmir’de altı şubesiyle hizmet veren, çevre illerden de çok sayıda başvuru alan Novar Poliklinik, lazer epilasyon konusundaki uygulamalarıyla her yaştan ve cinsiyetten kişiyi istediği görüntüye kavuşturuyor. Lazer epilasyon hakkında önemli bilgiler veren Novar Poliklinik Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Demir Yılmaz, tıbbi bir uygulama olduğuna dikkat çekti. Uygulamayı gerekli tıbbi koşulları sağlayıp gerçekleştirmenin kişilerin sağlığı açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Yılmaz, şöyle konuştu:

Önce testler yapılıyor

“Öncelikle lazer epilasyonun Sağlık Bakanlığı tarafından poliklinik unvanı alabilen kurumlar tarafından yapılması gerekiyor. Tedavide birçok değişken mevcut ve bu değişkenler uygulamayı şekillendiriyor. Kişinin kıl durumu, ten yapısı, yaşı ve metabolik durumunun belirlenmesi gerekiyor. Geçmiş dönemlerde kişinin vücuduna nasıl müdahale ettiği de tedavi sürecini etkileyen bir başka değişkendir. Tüm bunlar analiz edildikten sonra kişiye uygun tedavi biçimi belirlenmektedir.”

Işık sistemi zararlı

Gerçek lazer sistemlerinin ALexandrite-ndyag sistemler olduğunun altını çizen Yılmaz, “Bu sistemleri kullanırken jel, jilet, kısaltma aleti gibi tüyleri kalınlaştırmaya yönelik bir uygulama yapılmaz. Merdiven altı diye nitelendirilen yerlerde ışık sistemi kullanılır. Bu da kişiyi sağlık açısından ciddi anlamda riske atar” dedi.

Lazer epilasyondaki temel prensibin kıl ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Melanin, üzerine düşen lazer ışınını absorbe eder. Absorbe olan ışın, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Lazer epilasyon yöntemi için lazer ışınının cildin derinliklerine nüfuz ederek kıl köküne ulaşması ve ısı enerjisine dönüşerek köke hasar vermesi gerekir. Kıl kökleri, vücutta bulunduğu yere göre, yüzeyin 2-5 milimetre altındadır. Epilasyon amaçlı geliştirilen sistemlerde, ışının dalga boyunun cilt altında ulaştığı mesafenin bu sınırlar içinde olması gerekmektedir. Kişiye ve bölgeye özel en efektif dozların uzman doktorlar tarafından belirlenmesi gerekmektedir. İşlemin olması gerekenden düşük dozlarla uygulanması seansların uzamasına, yüksek dozlarda uygulanması ise ciltte yanık ve lekelenmelere yol açmaktadır” diye konuştu.

Gerçek lazer epilasyon bakanlık onaylı merkezlerde

Novar Poliklinik şubelerinde yaz döneminde de uygun sistemlerin kullanılabildiğine dikkat çeken Damla Demir Yılmaz, “Her tüye ve her tene uygun farklı tedavi sistemleriyle sonuç odaklı çalışıyoruz” dedi.

Yeni şubeler yolda

17 yıl önce aile şirketi olarak Nuray ve Atilla Demir tarafından Karşıyaka’da kurulan Novar Poliklinik, Damla Demir Yılmaz ve Dilan Demir kardeşlerin gruba katılmasıyla büyümesini sürdürüyor. Alsancak Novar, Balçova Novar 3, Atakent Novar 4 ve Mavibahçe Novar’ın ardından 1000 metrekarelik yeni şubeleri Bayraklı Novar 6 ile hizmet ağlarını genişlettiklerini belirten Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Türkiye’de ilk poliklinik unvanı alan merkezlerden biriyiz. Novar Grup bünyesinde şu anda altı aktif şube bulunuyor. Ayrıca hazırlık ve fizibilite aşamasında olan iki tıp merkezi bir poliklinik daha var” dedi.

Kesin sonuç

Verdikleri hizmetler hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Lazer epilasyon başta olmak üzere, botox, dolgu uygulamaları, cilt tedavileri, cilt gençleştirme, dövme silme, medikal cilt bakımları, kalıcı kaş, kontur ve tasarımları, zayıflama olmak üzere çok kapsamlı bir hizmet yelpazemiz var. Lazer epilasyonda bizi diğer kuruluşlardan ayıran özelliklerin en başındaysa herkesin tüy yapısına uygun lazer sisteminin polikliniklerimiz bünyesinde olması geliyor. Yani sonuç alamama gibi bir riski ortadan kaldırıyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. ABD ziyaretine ilişkin Erdoğan, "F-35 meselesindeki mevcut uzlaşmaz tavır sürerse Türkiye'nin orta vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için başka arayışlara girmek zorunda kalacağını da ayrıca söyledik" dedi.
19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber