‘Göçmen ve Mülteci Yaz Okulu’ Çeşme’de

‘Göçmen ve Mülteci Yaz Okulu’ Çeşme’de

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Türkiye’de ilk defa Çeşme’de 4 gün sürecek olan “Göçmen ve Mülteci Yaz Okulu” açıldı. Yaz okulunun açılışına 20 Avrupa ülkesi, Kuzey ve Güney Amerika’nın yanısıra Asya ile Afrika’dan uzmanlar ve akademisyenler katıldı. DSÖ Göç ve Sağlık Programı Koordinatörü Santino Severoni, “Türkiye’nin deneyimini görmek ve bundan faydalanabilmeyi düşündük. Ödül almış kampları var ve biz bu deneyimlerden faydalanmak istiyoruz” dedi. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara da Türkiye’de 4.5 milyon mültecinin bulunduğunu, bu kapsamda milyonlarca insanın tedavi edildiğini, yüz binlerce ameliyatın gerçekleştirildiğini ifade etti. İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop da, kent genelinde 7 Göçmen Sağlığı Merkezi’nde 34 birimle göçmenlere yönelik sağlık hizmetlerinin sürdürüldüğünü, 2018 yılında İzmir’de kamu hastanelerinde 273 bin 597 Suriyeli’nin muayene edildiğini vurguladı. l AA

PKK'ya 'Kıran' darbesi devam ediyor!Mardin'de İl Jandarma Komutanlığınca sürdürülen operasyonlarda terör örgütü PKK'ya ait 7 sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber