Geri Dön

Göz Göz yeniden

Sevgili Murat Birsel telefon edip davet etmiş ve "eski başkanların evlatlarını da aramızda görmek istiyoruz" demişti.Bunca yıl sonra ve kulübün bu durumunda bile konu Göztepe olunca, akan sular duruyordu. O gün, o saatte başka hangi toplantıya bu hevesle giderdim acaba diye düşündüm. Çocukluktan gelen bağlılıklar zamana iyi dayanıyordu demek.***Toplantı salonuna girdiğimde eski başkanlar hatıra fotoğrafı çektiriyorlardı. Sevgili Zeki Çırpıcı'yla merhabalaştık önce. Sonra Adil Ağabey'le, İngiliz Nevzat'la, sevgili Levent Ürkmez'le, sonra Cemal Gözümoğlu'yla. Sonra diğerleriyle. Yıllar sonra uzak akrabalarla, eski dostlarla, geniş ailemizle bir araya gelmiştik sanki. Büyükler, küçükler hep bir arada. 60'lı yılların efsane takımının oyuncularıyla beraber. Bazı toplantılar öyledir işte. Salondaki tılsımı hissedersiniz. Bir elektirk vardır havada. Ötekilerden farklı bir buluşma olacaktır bu kez. Yaratmaya çalışsanız da yaratamazsınız o enerjiyi zaten. O oradadır ya da yoktur. Belki zamanlamadan, belki düzenleyicilerin becerisinden, belki katılımcıların içtenliğinden öyle olur. Toplantı gümbür gümbür akar gider, çıkışta içinizde güzel duygular, aklınızda sesler kalır. "İyi ki katıldım" dersiniz. ***Kırk yılda tepelerden ine ine bugünlere gelmiş ve dibe vurmuş bir kulübün toplantısında böyle bir hava oluşması ise çok özel tabii ki. Başlı başına bir haber bu.Dört neslin böyle bir ortak paydada bir araya gelebilmesi kolay mı? Başarı varken gönüllü çoktur, zor günlerde etraftaki insan sayısı iyice azalır. Ama inanın yeniden dekore edilmiş olan Turgutreis salonu bu toplantıyı duvarlarına farklı biçimde kaydetti. Dünden bugüne Göztepe'nin maddi sorunlarına çare bulunamayabilir. Göztepe'yi layık olduğu yere getirebilme hedefi de kolay bir hedef değil bu aşamada. Uzun vadeli bir perspektif, sabır ve inat gerektiriyor. Hele hele İzmir'deki ve ülkedeki diğer kulüplere model olabilecek bir örnek teşkil etmek iyice iddialı bir söylem. Ancak ikiyüz küsur kişinin katıldığı bu toplantı bir itici güç yaratacak gibi. Bu irade vardı o salonda. ***Rahmetli babamdan Adnan Suvari'ye, Ali Artuner'den Gürsel Aksel'e, yelken günlerinden Beykoz maçına kadar neler geçti aklımdan neler. Artık maçlarının sonuçlarını teletekstten izlediğim Göztepe, kendini hatırlatıyordu bana. Eskisi gibi bir Göztepe'yi yaratma ihtimalini göstererek... Orhan Daut'un vurucu konuşmasından sonra dalıp gitmişim. Yıl 2020 olmuş, 2000'li yılların başındaki günler çok çok geride kalmış. Altyapı patlamış, UEFA kriterleri falan hepsi karşılanıyor ve Amerkalı bir yatırımcı Göztepe'yi satın almak için 150 milyon dolar teklif ediyor ama teklifi reddediliyor. Bu hayali kurmak gayet doğaldı o toplantıda. ege@milliyet.com.tr Hilton'un Turgutreis Salonu'ndaki toplantıya giderken içimde temkinli bir heyecan vardı. Borsacıyız ya, heyecanlarımız temkinlidir. Toplantı 1925 Göztepe Platformu Derneği toplantısıydı. Detayını bilmiyordum. İlk kez katılacaktım böyle bir toplantıya.

Mühüre rağmen ağır hasarlı binalara döndülerSultangazi'de depremde ağır hasar gören binalara dönenler mühürlü binalarda ölüme meydan okuyarak yaşamlarını sürdürüyor.
Manisa ve İzmir'de hissedilen depremle ilgili uzmanlardan ilk açıklama!Manisa ve İzmir'de hissedilen depremle ilgili deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise durumun kritik olduğundan bahsederek fayın kuzeye doğru hareket ettiğinden söz etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber