Hakan’lı grup Dünya Birincisi

İzmirli flüt sanatçısı Ayla Caymaz Işıklılar’ın oğlu, fagot sanatçısı Hakan Işıklılar’ın da aralarında yer aldığı Canorus Quintett, Fransa’nın Marsilya Kenti’ndeki Uluslararası Beşli Nefesli Sazlar Yarışması’nda (Concours International de Quintette-Henri Tomasi) Dünya Birinciliği ve “Haynes Özel Ödülü’nü kazandı.

Hakan’lı grup Dünya Birincisi

Yarışma, nefesli sazlar konusunda dünyanın en saygın yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor.

Litvanyalı gitar dörtlüsü İzmir’de
Baltık ülkelerinin ünlü gitar topluluğu “Litvanya Gitar Quartet”, bu akşam saat 20.00’de İzmir Sanat’ın konuğu olacak. Dört genç gitarist Saulius S. Lipcius, Zigmas Cepulinas, Sergej Krinicin ve Chris Ruebens’den oluşan grup; Antonin Dvorak, Johannes Brahms ve Georges Bizet gibi klasik müzik bestecilerinin eserlerinin yanı sıra, popüler gitar parçalarına da yer verecek.

Cem Adrian hasreti bitiyor
Beşinci albümü “Kayıp Çocuk Masalları” ile büyük yankı uyandıran Cem Adrian, 11 Mart Cuma akşamı saat 21.00’de İzmir’de Noxx Stage’de hayranlarıyla buluşacak. Benzersiz sesinin yanısıra güçlü şarkı sözleriyle de dinleyenleri hayran bırakan Cem Adrian, konserinde “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım”, “Aşk Bu Gece Şehri Terketti”, “Essentials/Seçkiler”, “Emir” albümlerinden ve yeni albümünden seçme şarkıları seslendirecek.

Kız arkadaşına kurşun yağdırdıBursa Jandarma Astsubay Okulu'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Aydemir K. (49), okula misafir ziyaretçi olarak gelen kız arkadaşı Sosin Küçükgüven'i (43), aralarında çıkan tartışmanın ardından beylik tabancasıya vurarak öldürdü.
12 Kasım 2019 Magazin Bülteni12 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber