Hava perdesiyle ihracatçı oldular

Hava perdesiyle ihracatçı oldular

Manisa’da soğuk zincirle et ve süt ürünleri taşımacılığı yapan Cem ve Fatih Yıldırancan kardeşler, soğuk zincirin kırılması sorununu çözmek üzere yaptıkları hava perdesi sayesinde 40 ülkeye ihracat yapmaya başladı. Ürünü ilk önce kendi araçlarında deneyen girişimciler, patent aldıktan sonra bu işe yöneldi.

1 milyon dolar dışsatım

Ortalama 30 dakika süren yükleme ve boşaltma işlemi sırasında aracın içindeki sıcaklığın yükseldiğini, bunun da gıdalara zarar verdiğini tespit eden kardeşler, mandıra ve şarküteri kapılarındaki elektrikli hava perdesinden esinlenip sistemi frigorifik araçlara uyarladı. Turgutlu Fatih Sanayi Sitesi’nde seri üretime başlayan ve yıllık ortalama 1 milyon dolar dışsatım gerçekleştiren Yıldırancan kardeşler, “İsrail, İngiltere, Çin ve Hollanda gibi birkaç ülkede de elektrikli hava perdesi üretimine başlandı ama rakiplerimizin arasında iyi bir konumdayız” ifadelerini kullandı. l MANİSA AA

Genç kız yolda bulduğu 13 bin doları getirdi, kuyumcu sahibini bulduİstanbul Kartal’da yolda içinde 13 bin dolar olan bir zarf bulan genç kız, "Ben bunu yerde buldum sanırım sizin olabilir' diyerek kuyumcuya bıraktı. Paranın fotoğrafını çeken, sosyal medyada paylaşan kuyumcu, zarftaki dekonttan yola çıkarak sahibine ulaştı. Parayı sahibine veren Kuyumcu, " Bence parayı bulup getiren ve teslim eden kız benden daha gurur kaynağı. Alkışlanacak biri varsa bence o kız olmalı. Bu, bir zincirleme iyilik oldu." dedi.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber