Hayaller bir bir gerçek oluyor

Kınık ve Foça devlet hastanelerinin açılışını yapan, ardından Bergama’yı ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, ilçeye İZBAN müjdesi verdi, “İhalesi yapıldı. Bakırçay Havzası’nı hizmetle buluşturacağız” dedi

Hayaller bir bir gerçek oluyor


Kınık Devlet Hastanesi’nin açılışı için önceki gün kente gelen AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Adnan Menderese Havalimanı’nda partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Mitinge dönüşen karşılama kısa bir konuşma yapan Yıldırım, “Seçimler nedeniyle ayrı kaldık. Hasret gidermeye geldim. Gölümüzde İzmir’in yeri çok ayrı” dedi. Ardından AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na geçen Yıldırım, teşkilatla basına kapalı bir toplantı yaptı.
Daha sonra Kınık’a geçen Yıldırım, açılış öncesi yaptığı konuşmada ilçeye kazandırılan hizmetlere değindi. Kınık halkına verdikleri hastane sözünü de tuttuklarını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:
İstediniz, yapıldı
“Doğalgaz, TOKİ, hastane istediniz, yapıldı. Önümüzdeki yıl Bakırçay Üniversitesi’ne bağlı sağlık meslek yüksekokulu açılacak. Bergama da AK Parti belediyeciliği ile tanıştı. Kınık ve Bergama elele verip Bakırçay Havzası’nı hizmetle buluşturacak. İZBAN sözümüz vardı ve ihalesi yapıldı. Bergama’ya İZBAN geldikten sonra Selçuk’a kadar 188 kilometreyle dünyanın en uzun raylı sistemini kente kazandıracağız. Son 17 yıldır Türkiye’nin nereden nereye geldiğini, İzmir’in nereden nereye geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz. Sabuncubeli Tüneli yapıldı. İzmir- Manisa arası 15 dakikaya indi. İstanbul- İzmir arası 2 saat 50 dakikaya düşecek. Hayaldi, gerçek oldu. Nereden nereye. Bununla kalmıyor, şimdi İzmir’den Bergama’ya kadar, Çandarlı Limanı’na kadar 76 kilometre otoyol yapıyoruz. Bu yol bittiğinde İzmir’den buraya gelmek yarım saat bile sürmeyecek. Bütün bunlar insana duyduğumuz sevginin göstergesi.”
Yıldırım konuşmasının ardınan telekonferansla Foça Devlet Hastanesi’nin de açılışını yaptı. Daha sonra da Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer’i ziyaret etti.

İstanbul ile komşu olacak

Bergama’ya da uğrayan Yıldırım, Belediye Başkanı Hakan Koştu’yu ziyaret etti. çalışmalar hakkında bildi aldı. İlçenin Bakırçay Havzası’nın merkezi olduğunu dile getiren Yıldırım, “Tarihiyle, kültürüyle, tarımıyla, doğal zenginlikleriyle, İzmir’in kuzeyindeki parlayan yıldız Bergama’ya kent merkezinden uzanan otoyol, tüm hızıyla devam ediyor. Gelirken gördüm Aliağa’ya kadar hemen hemen bitmiş. Bu yol ile Savaştepe üzerinden İzmir’e gelen İstanbul-İzmir otoyolu bittiğinde iki kent neredeyse komşu kapısı olacak. Bergama İstanbul’a gitmekse çok daha hızlı olacak. Size İzmir ile İstanbul arası 2 saat 50 dakika olacak deselerdi inanır mıydınız?” diye konuştu.

Nikah şahidi oldu

Ziyaretinde nikah şahidi de olan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın kıydığı, belediyede görevli Halkla İlişkiler Müdürü Akın Çelik ile kendi koruma polisi Elif İnan’ın nikah törenine katıldı. Çiften diğer şahitleriyse; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli oldu.

TEM'de feci kazaİstanbul Sarıyer’de TEM otoyolu FSM çıkışında yolun karşısına yaya olarak geçmeye çalışan bir kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan kadın olay yerinde feci şekilde can verdi.
Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldıMalatya'da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, buldukları yaralı akbabayı tedavi ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber