Geri Dön

Hayvan haklarını ve korumayı öğrendiler

Karşıyaka Kent Konseyi Çocuk Meclisi, “Bilinçli Hayvan Sevgisi Ve Koruması” adlı seminer düzenledi.

Hayvan haklarını ve korumayı öğrendiler

Seminere çok sayıda Çocuk Meclisi üyesi katıldı. Büyük ilgi gören seminerde öğrencilere ilk olarak “Hayvan sevgisi ve koruması” adlı kısa bir film izletildi. Hayvan sevgisi, hayvan sahiplerinin uyması gereken kurallar, hayvan hakları, hayvan sahiplenme ve bakım gibi konuların anlatıldığı filmin ardından Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Serdar Aktop, çocukların sorularını yanıtladı.

ROCHE 16 bin 600 fidan dikti
Ege Orman Vakfı ile işbirliği gerçekleştiren ilaç firması Roche, Seferihisar Kavakdere mevkiinde, 6 bin 600 fidanlık “Roche Çalışanları Korusu” ve 10 bin fidanlık “Roche Ormanı” oluşturdu. “Roche Çalışanları Korusu” ve “Roche Ormanı”nda, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve Roche İzmir çalışanlarının katılımı ile tören düzenlendi. Roche’un daha yeşil bir Türkiye için attığı bu önemli adımın, 2011’in Dünya Orman Yılı olması nedeniyle daha anlam kazandığını belirten Roche Kurumsal İletişim Müdürü Arzum Satır, çalışmalarının odağına sürdürülebilir gelişme ilkelerini yerleştiren bir şirket olduklarını dile getirdi. Gençol, Arzum Satır’a, plaketle teşekkür etti.

Binalar arasında 'komşuluk' köprüsüRİZE'de, 3 bloktan oluşan apartmanlar, çatı katlarına olası yangın durumunda kaçış yolu oluşturmak için kurulan demir köprülerle birbirine bağlandı. Apartmanda yaşayanlar, kestirme olduğu için yangın köprüsünü kullanarak, komşularına misafirliğe gidip, geliyor.
13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber