‘Hedef 35 puan’

Sezonun ikinci yarısının hazırlıklarını sürdüren Altınordu’da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, “Asıl lig şimdi başlıyor. Zorluk derecesi yüksek maçlar olacak ancak bizim hedefimiz belli” dedi

‘Hedef 35 puan’

Altınordu’da Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, 9 gün süren Antalya kampının ardından değerlendirmelerde bulundu. Ligin ikinci yarısının çok zorlu geçeceğini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “İlk yarıdaki 11 maçlık yenilmezlik serisi bizi ilk 6 yarışının içinde tuttu, ancak yetmez. Ligin ikinci yarısında daha motive ve kadrosunu güçlendiren rakiplerle, ağır saha ve atmosfer şartlarıyla mücadele edeceğiz. Lig şimdi başlıyor ve biz kazandığımız 26 puanın üzerine en az 35 puan daha koymalıyız” dedi. Sakat futbolcuların son durumunu değerlendiren Eroğlu, “Altay maçında sakatlanan Serdar hazır durumda. Enes ise çok uzun süren sakatlığını geride bıraktı. Ali Mert ve Kemal de hızla iyileşiyor. İkinci yarıda bu dört oyuncunun aramıza katılacak olması takıma olumlu yansıyacak. İkinci yarıya tam istediğimiz motivasyonla giriyoruz” yorumu yaptı.

‘Çalışan kazanır’

A takıma yükselen Kadir Yurttadur ve Muhammet Taha Tepe’ye ayrı bir paragraf açan Eroğlu, “A takım ile idmana çıkmak ile kampa katılıp maç oynamak farklı şeyler. İkisi de bunu yaşadı. Zamanla tempomuza ayak uyduracaklar. İki gencimiz de bu sınavı geçti. Futbol böyle bir oyun, herkes başka oyuncuların yukarıya çıkmasını beklerken aradan biri fırsatı değerlendirir ve hayatı değişir. Her genç işte bunu iyi gözlemlemeli” cümlelerini kurdu.

Milliyet'te Gündem 6 Aralık 2019.
6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber