‘Hiçbir çocuk geri kalmasın’

İzmir’de, eğitimde bir adım geride kalan çocuklara destek olmak için kurulan Antİzmir Eğitim ve Danışmanlık merkezi kapılarını açtı.

‘Hiçbir çocuk geri kalmasın’

İzmir’de, eğitimde bir adım geride kalan çocuklara destek olmak için kurulan Antİzmir Eğitim ve Danışmanlık merkezi kapılarını açtı. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ile Türkiye Disleksi Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Başkanı Elif Yavuz’un açılışını yaptığı merkezde; Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli, Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite nedeniyle okulda geri kalan öğrencilere destek verilecek.

Ailelere de eğitim

Bilimsel yöntemler, nitelikli uzmanlar, ve eğitim koçuyla hem çocuklara hem de ailelerine yol gösterdiklerini belirten Antİzmir Eğitim ve Danışmanlık Kurucularından Özel Eğitim Uzmanı, Türkiye Disleksi ve Hiperaktivite Derneği, Türkiye Disleksi Erken Tanı ve Eğitim Vakfı İzmir İl Temsilcisi Aysu Özcan, “Türkiye’de standardizasyonu yapılmış, gelişim, disleksi, zekâ, dikkat, zihin kuramı, okul olgunlaşma ölçeği gibi değerlendirmeye yönelik testler yapıyoruz. Aileler, ödev yaptırmada sorunlar yaşayabiliyor. Bunun için ‘Ev Abla-Abisi’ hizmetimiz var. Ayrıca ‘Olumlu Anne-Babalık Eğitimi’ veriyoruz” diye konuştu.

Yaralı halde yakalandı! İşte ilk sözleriHakkari kırsalında sıcak temas sağladıkları teröristlerden birini yaralı yakalayan komandoların birkaç dakika önce kendilerine kurşun sıkan teröriste gösterdiği şefkat ve uzattığı yardım eli görüntülendi.
Hadise'den Demet Akalın'a '10 milyon' göndermesiSon dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Hadise'den 10 milyon takipçili gönderme geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber