Huzurevi’nde bayramlaşma

Başkan Aziz Kocaoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla “çok özlemişim” dediği Büyükşehir Belediyesi Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Huzurevi’nde bayramlaşma

Huzurevinin bahçesindeki kameriyede yaşlılarla buluşan Başkan Kocaoğlu, alkışlarla karşılandı.

Tramvaya yeşil ışık

Kocaoğlu, Üçkuyular-Halkapınar arasında çalışacak raylı sisteme DPT’nin sıcak baktığını açıkladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Devlet Planlama Teşkilatı’nın (DPT) kent merkezinde araç trafiği yoğunluğunu azaltacak Üçkuyular-Halkapınar tramvay projesi için yeşil ışık yaktığını açıkladı. Kocaoğlu, Aliağa-Menderes hattında İZBAN’ın İstanbul’dan gelecek yeni çekerlerle yolcu sayısını 170 binden 250 bine yükseltecek ulaşım düzenlemesi yapacaklarını açıkladı.

İtirazlar dikkate alınacak
Aziz Kocaoğlu, uygulama projesi hazır olan Üçkuyular-Halkapınar tramvayında DPT’den bekledikleri onayın kısa süre sonra gerçekleşeceğini söyledi. Bakan Binali Yıldırım’ın tramvay projesin DPT onayıyla ilgili konuda “En kısa zamanda halledecekler” dediğini belirten Kocaoğlu, onay geldikten sonra ihale sürecini başlatacaklarını açıkladı.
Tramvay projesinde Üçkuyular-Halkapınar hattında bazı çekinceler ve eleştiriler olduğunu belirten Kocaoğlu,“Tramvayın imalatı kolay. Ancak güzergah ile ilgili itirazları dikkate alıyoruz” dedi.

Uçakları düştü, okyanustan bir helikopter ile kurtarıldılarABD'de David Lesh isimli pilot ve arkadaşının bulunduğu küçük uçak, Pasifik Okyanusunda Half Moon Körfezinde suya düştü. Uçağın suya düşme anları, bir başka uçağı kullanan Owen Leipelt tarafından kaydedildi. Uçaktan yara almadan kurtulan Lesh ve arkadaşının sudan kurtarılma görüntülerini ise kendileri kaydetti.
Yer: İstanbul... Bozuk sileceklere böyle çözüm buldularİstanbul'da yağmur altında ilerleyen otomobilin bozuk sileceklerinin araç içindekiler tarafından iple kontrol edilmesi ilginç görüntüler oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber