‘İçimizdeki hain zihniyetle mücadelemizi sürdürüyoruz’

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, milli şuurun dimdik ayakta olduğu yerde ne içerden ne de dışardan hiçbir düşmanın hain emellerine ulaşamayacağını belirtti.

‘İçimizdeki hain zihniyetle mücadelemizi sürdürüyoruz’

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, milli şuurun dimdik ayakta olduğu yerde ne içerden ne de dışardan hiçbir düşmanın hain emellerine ulaşamayacağını belirtti. 2016 yılının 15 Temmuz gecesinin Türk milletinin canı pahasına tüm dünyaya verdiği bir demokrasi dersi olarak tarihe geçtiğini ifade eden Sürekli, şöyle konuştu:
“Yıllarca devletimizin kılcal damarlarına kadar nüfus edip, ordusunu, yargısını, emniyet gücünü, eğitimini, hak ve değerlerini sömüren, daha da ileri giderek tümüyle ele geçirmek isteyenlerin hesabı o gece milletin çelik iradesine çarparak geri dönmüştür. Aynı heyecan ve cesaretle üç yıldır bu hain zihniyeti tümüyle tasviye edebilmek, tehlikesiz hale getirebilmek için titizlikle bir mücadele yürütülmektedir. Vatan sevgisi, bizim göğsümüzde yanan ve hiç sönmeyecek bir ateştir. Ne pahasına olursa olsun ihanete, haksızlığa, demokrasiye ve bizi yok etmek isteyenlere karşı bu ateşi yangına çeviririz. 15 Temmuz başta olmak üzere, tarihimiz boyunca vatanı ve bayrağı uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum.”

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber