İdil Biret çocuklar için çalacak

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, 3 Kasım akşamı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde vereceği konserle, kanserle mücadele eden çocuklara destek olacak.

İdil Biret çocuklar için çalacak

Her Nota Bir Umut’ projesi kapsamında, Hasta Çocuk Evleri Derneği’nin ev sahipliğinde, İzmir’de ikamet eden hasta çocuklar ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisi ve Kemik İliği Nakli Merkezi yararına düzenlenecek konsere tüm İzmirliler davetli. Karşıyaka Belediyesi Konservatuvarı Piyano Eğitmeni Nilüfer Güzel, “Hem İzmir Hasta Çocuk Evleri derneğine katkıda bulunacak hem de İdil Biret’ten resital dinleme mutluluğunu tadacaksınız. Şunu da kulağınıza fısıldamak isterim ‘eğitim bir yoldur’ gelin hepimiz bu yolda birlikte yürüyelim. Konser için 0 539 930 23 60 ve 0 532 554 28 81 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir” dedi.

Polis oradan ayrılmıyorSultangazi'de Mimar Sinan'ın eserlerinden Tarihi Güzelce Kemeri define avcılarının hedefi olmuş ve 5 metre derinliğinde çukurlar açılmıştı. Kazma ve küreklerle çukurları kapatan polis ekipleri, kemerin çevresinde saat başı devriye atıyor.
8 Aralık 2019 Magazin Bülteni8 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber