İllerde, ilçelerde ve beldelerde kazananların listesi

İZMİR
CHP, Büyükşehir Belediyesi’yle 29 ilçe ve 8 belde belediyesini alırken; AKP 9 belde, DP de 1 ilçe ve 2 belde belediyesini kazandı. 1 belde belediyesi de seçimlere bağımsız katılan adayın oldu.
BÜYÜKŞEHİR: Aziz Kocaoğlu (CHP-54.97)
İLÇELER: Aliağa: Ö. Turgut Oğuz (CHP-49.37), Balçova: Mehmet Ali Çalkaya (CHP-68.85), Bayındır: Mehmet Kertiş (AKP-34.86), Bayraklı: Hasan Karabağ (CHP-43.38), Bergama: Mehmet Gönenç (CHP-32.95), Beydağ: S.Vasfi Şentürk (CHP-45.57), Bornova: K.Okyay Sındır (CHP-49.68), Buca: Ercan Tatı (CHP-51.30), Çeşme: A.Faik Tütüncüoğlu (CHP-48.31), Çiğli: Ensari Bulut (CHP-45.70), Dikili: Osman Özgüven (CHP-40.04), Foça: Gökhan Demirağ (CHP-60.67), Gaziemir: H.İbrahim Şenol (CHP-48.41), Güzelbahçe: Mustafa İnce (CHP-55.62), Karabağlar: Sıtkı Kürüm (CHP-44.33), Karaburun: H.Serdar Yasa (CHP-42.65), Karşıyaka: Cevat Durak (CHP-64.27), Kemalpaşa: Rıdvan Karakayalı (CHP-30.53), Kınık: Süleyman Kaya (CHP-50.76), Kiraz: İsmet Korkmaz (CHP-48.02), Konak: Hakan Tartan (CHP-56.04), Menderes: Ergun Özgün (CHP-44.06), Menemen: Tahir Şahin (CHP-40.80), Narlıdere: Abdül Batur (CHP-70.72), Ödemiş: Bekir Keskin (CHP-46.47), Seferihisar: Mustafa Tunç Soyer (CHP-43.79), Selçuk: H. Vefa Ülgür (CHP-43.68), Tire: Tayfur Çiçek (DP-35.32), Torbalı: R. İsmail Uygur (CHP-49.00), Urla M. Selçuk Karaosmanoğlu       (CHP-56.49).

BELDELER: Aliağa Yeni Şakran: İbrahim Etem Yorulmaz (AKP), Bergama Ayaskent: Hasan Gürsel Altuğ (DP), Bergama Göçbeyli: Esat Karacan(AKP), Bergama Bölcek: Tevfik Üreten (AKP), Bergama Zeytindağ: Feridun Ergün (AKP), Bergama Yenikent: Fikret Çam (MHP), Bayındır Zeytinova: Ali Doğu (CHP), Çeşme Alaçatı: Muhittin Dalgıç (CHP), Dikili Çandarlı: Ahmet Dağdelen (AKP), Karaburun Mordoğan: Ahmet Çakır (CHP), Kınık Poyracık: Ahsen Özçam (AKP), Kınık Yayakent: H. Hakkı Ergül(MHP), Ödemiş Bademli: Selahattin Kundak (AKP), Ödemiş Birgi: Cumhur Şener (CHP), Ödemiş Bozdağ: Mehmet Keskin (CHP), Ödemiş Çaylı: Rıfat Önder (AKP), Ödemiş Gölcük: Mustafa Zeybek (Bağımsız), Ödemiş Kaymakçı: Halil Gürer (DP), Ödemiş Konaklı: Mustafa Kantar (CHP), Ödemiş Ovakent: Ali Demirel (CHP), Tire Gökçek: Mustafa Önen (CHP).



AYDIN
CHP 1 il, 10 ilçe ve 9 belde; AKP 3 ilçe, 14 belde; MHP 2 ilçe, 15 belde belediye başkanlığını kazandı. DP 1 ilçe, 1 belde; BTP 1 belde; DTP 2 belde belediye başkanlığını aldı.
MERKEZ: Özlem Çerçioğlu (CHP-26.03).
İLÇELER: Bozdoğan: Salim Tümer Apaydın (CHP-60.7), Buharkent: Kadri Ölçenoğlu (MHP 36.20), Çine: Osman Aydın (CHP-50.06), Didim: Mümin Kamacı (CHP-49.87), Germencik: Ahmet Yavaşoğlu (CHP-33.60), İncirliova: Fadime Orbay (CHP-33.86), Karacasu: Mustafa Büyükyapıcı (CHP-43.56), Karpuzlu: Hilmi Dönmez (DP-41.54), Koçarlı: Nedim Kaplan (AKP-31.08), Köşk: Rıfat Kadri Kılınç (AKP-46.31), Kuşadası: Mehmet Esat Altungün (CHP-36.50), Kuyucak: Ali Ulvi Akoğlu (CHP-45.84), Nazilli: H. Haluk Alıcık (MHP-35.48), Söke: Necdet Özekmekçi (CHP-40.39), Sultanhisar: Ertegün Ünal (AKP-34.84), Yenipazar: M. Yüsran Erden (CHP-54.47).
BELDELER: Merkez Çeştepe: İhsan Uysal (AKP), Merkez Dalama: Nihat Aktakka (AKP), Merkez Tepecik: Tuncay Uysal (CHP), Merkez Ovaeymir: Muzaffer Yöndemli (DTP), Merkez Umurlu: Rıza Posacı (AKP), Germencik Ortaklar: Ümmet Akın (MHP), Germencik Hıdırbeyli: İsmail Kurum (CHP), Germencik Mursallı: Hayri Altay (CHP), Didim Akbük: Halil Başaran (MHP), Didim Akyeniköy: Yusuf Deveci (MHP), Söke Yenidoğan: Ekrem Yılmaz (AKP), Söke Bağarası: İtiraz var-Eşit oy (CHP-DP), Söke Güllübahçe: Yusuf Toktay (AKP), Söke Savuca: Ahmet Ölçer (DTP), Söke Sarıkemer: İbrahim İlhan (CHP), Söke Sazlıköy: Abdülmüttalip Demir (AKP), Söke Atburgazı: Ahmet Muslu (CHP), Nazilli İsabeyli: Kuvvet Erim (AKP), Nazilli Pirlibey: Hüseyin Horasan (CHP), Koçarlı Yeniköy: Erdal Arasan (CHP), Koçarlı Bıyıklı: Abdullah Arıcı (AKP), İncirliova Acarlar: Yunus Şentürk (AKP-İtiraz var), Kuşadası Davutlar: Tuncay Uysal (DP), Kuşadası Güzelçamlı: Özkal Yüksel (CHP), Bozdoğan Yazıkent: Adem İlkkutlu (BTP), Çine Akçaova: İsmail Çerçi (AKP), Karacasu Ataeymir: Mehmet Başalan (MHP), Karacasu Geyre: Hüseyin Gökçe (AKP), Karacasu Yenice: Fuat Meriç (CHP), Sultanhisar Atça: Mustafa Çınar (MHP), Kuyucak Horsunlu: Mehmet Çönden (AKP), Kuyucak Kurtuluş: Mehmet Güler (AKP), Kuyucak Yamalak: Necati Soysal (AKP).


BALIKESİR
CHP 8 ilçe, 10 belde; AKP 9 ilçe, 13 belde; MHP 1 il, 1 ilçe, 4 belde, DP 4 belde; SP 1 belde, bağımsız aday bir belde kazandı.
MERKEZ: İsmail Ok (MHP 41.07)
İLÇELER: Ayvalık: Hasan Bülent Türközen (CHP 38.2), Balya: Dündar Cengiz (CHP 26), Bandırma: Sedat Pekel (CHP 33), Bigadiç: Mustafa Göksel (AKP 29.8), Burhaniye: Fikret Akova (CHP 57.41), Dursunbey: Mehmet Ruhi Yılmaz (AKP 39.4), Edremit: Tuncay Kılıç (MHP 33.9), Erdek: Hüseyin Aksan (AKP 47.1), Gömeç: Naim Kocabıyık (AKP 41.6), Gönen: Hüseyin Yakar (AKP 35.1), Havran: Hasan Lofçalıoğlu (AKP 41.7), İvrindi: Recai Baytar (AKP 30.6), Kepsut: İsmail Cankul (AKP 28.7), Manyas: Hasan Kahraman (AKP 33.1), Marmara: Recep Gündoğan (CHP 50.9), Savaştepe: Turgay Yüksel (CHP 37.2), Sındırgı: Özgür Ertuğrul (CHP 48.3), Susurluk: Tahsin Bozoğlu (CHP 44.9).
BELDELER: Merkez Kocaavşar: Keskin Gezer (MHP), Merkez Pamukçu: İsmail Çoban (AKP), Merkez Şamlı: Ahmet Karakol (AKP), Ayvalık Altınova: Asım Sürer (CHP), Ayvalık Küçükköy: Mesut Ergin (CHP), Ilıca Balya: Mustafa Tepeli (CHP), Bandırma Aksakal: Üstün Taşdemir (MHP), Bandırma Edincik: Mehmet Ali Yağcı (DP), Bigadiç İskele: İsmail Kayış (MHP), Burhaniye Pelitköy: Hüseyin Kayacık (CHP), Edremit Akçay: Cahit İnceoğlu (CHP), Edremit Altınoluk Hasan Özpolat (CHP), Edremit Güre: Kamil Saka (Bağımsız), Edremit Kadıköy: Hasan Özel (AKP), Edremit Zeytinli: Hasan Aslan (DSP), Erdek Karşıyaka: Kadir Gedik (AKP), Erdek Ocaklar: Hüseyin Durak (CHP), Gömeç Karaağaç: Arif Efetekin (MHP), Gönen Sarıgöl: Ahmet Yeşildağ (AKP), Havran Büyükdere: Hüseyin Asarlı (DP), İvrindi Büyükyenice: Ahmet Özen (AKP), İvrindi Gökçeyazı: Yakup Yılmaz (CHP), İvrindi Kayapa: Adem Karabıyık (AKP), İvrindi Korucu: Emin Mumcu (AKP), Manyas Kızıksa: Yüksel Zeki (DP), Manyas Salur: Fethi Kilercioğlu (CHP), Marmara Avşa: Cevdet Çağlar (AKP), Marmara Saraylar: Güner Yavuz (AKP), Savaştepe Sarıbeyler: Lütfü Aslan (AKP), Sındırgı Gölcük: Şevket Barkır (AKP), Sındırgı Yaylabayır: Süleyman Dağ (AKP), Sındırgı Yüreğil: Mehmet Akar (AKP), Susurluk Göbel: Tahir Demiryakan (AKP), Susurluk Karapürçek: Mehmet İlban (CHP). 

ÇANAKKALE
 CHP 1 il, 3 ilçe, 9 belde; AKP 6 ilçe, 12 belde; MHP 1 ilçe; ANAP 1 ilçe, bağımsız aday 1 belde belediyesi kazandı.
MERKEZ: Ülgür Gökhan (CHP-39.36)
İLÇELER: Ayvacık: M. Ünal Şahin (AKP-47.82), Bayramiç: İ. Sakin Tunçer (CHP-27.56), Biga: Mehmet Özkan (AKP-36.10), Bozcaada: Mustafa Mutay (ANAP-29.48), Çan: Abdurrahman Kuzu (AKP-41.33), Eceebat: Kemal Dokuz (AKP-35.57), Ezine: Halil Büyükerol (CHP-51.79), Gelibolu: M. Mustafa Özacar (CHP-44.86), Gökçeada: Yücel Atalay (AKP-41.39), Lapseki: G. Mehmet Ekim (MHP-44.44), Yenice: Veysel Acar (AKP-57.76).
BELDELER: Merkez Kumkale: Süleyman Erte (CHP), Merkez İntepe: Alaaddin Özkurnaz (CHP), Merkez Kepez: Ö. Faruk Mutan (CHP), Ayvacık Küçükkuyu: Cengiz Balkan (CHP), Ayvacık Küçükkuyu: Cengiz Balkan (CHP), Ayvacık Gülpınar: Recep Şahin (AKP), Biga Balıklıçeşme: Nihat Borazan (AKP), Biga Gümüşçay: Adnan Pastırmacı (AKP), Biga Karabiga: Muzaffer Karataş (CHP), Biga Yeniçiftlik: İbrahim Eren (AKP), Kozçeşme: Ahmet Tozan (AKP), Çan Terzialan: Bahattin Sağın (AKP), Ezine Geyikli: Mustafa Çiçek (AKP), Ezine Mahmudiye: İbrahim Keskin (AKP), Gelibolu Bolayır: Cavit Sezer (CHP), Gelibolu Evreşe: A. Kamil Soyuak (AKP), Gelibolu Kavak: Necati Kopça (CHP), Lapseki Çardak: Basri Ulaş (AKP), Lapseki Umurbey: Vedat Özkan (CHP), Lapseki Yenice: Veysel Acar (AKP), Lapseki Akçakoyun: Necati Çinçe (AKP), Lapseki Hamdibey: Cahit Yıldırım (AKP), Lapseki Kalkım: Ahmet Şahin (Bağımsız), Lapseki Pazarköy: Halil Özkan (CHP).     

DENİZLİ
AKP 1 il, 8 ilçe, 29 belde; CHP 6 ilçe, 14 belde; MHP 3 ilçe, 8 belde; DSP 1 ilçe; DP 11 belde, bağımsız adaylar 3 beldede kazandı.
MERKEZ: Nihat Zeybekçi (AKP-40.11).
İLÇELER: Acıpayam: Hulusi Şevkan (CHP-54.35), Akköy: Abdullah Kılbıyık: (DSP-34.76), Babadağ: Ahmet Yümsek (MHP-44.49), Baklan: İsa Karaçolak (MHP-51.60), Bekilli: Mustafa Başkafa (45.80), Beyağaç: Mustafa Akçay (AKP-33.59), Bozkurt: Deniz Arda (AKP-36.63), Buldan: Mustafa Şevik (AKP-46.64), Çal: Hasan Gündüz (AKP-38.02), Çameli: Cengiz Yılmaz (AKP-55.27), Çardak: Mustafa Kocazeybek (AKP-36.38), Çivril: İ. Hakkı Aslan (CHP-52.83), Güney: Halit Gündüz (CHP-47.62), Honaz: Turgut Devecioğlu (AKP-51.49), Kale: İsmail Yarımca (MHP-68.33), Sarayköy: Orhan Karaköse (CHP-35.53), Serinhisar: Hüseyin Gemi (CHP-40.27), Tavas: Mehmet Karabay (AKP-45.56).
BELDELER: Merkez Aşağışamlı: Hüseyin Aktürk (AKP), Merkez Başkarcı: Osman Tığ (DP), Merkez Gözler: Ali Kaya (CHP), Merkez Irganlı: Hasan Yılmaz (AKP), Merkez Karahayıt: İbrahim Vural (CHP), Merkez Pamukkale: Osman Akkulak (MHP), Merkez Pınarkent: Ali Taşdemir (AKP), Merkez Uzunpınar: H. Ali Ubuz (AKP), Acıpayam Akalan: Hakan Şahal (DP), Acıpayam Alaattin: Ramazan Tuzcu (CHP), Acıpayam Darıveren: Oylar yeniden sayılıyor, Acıpayam Dedebağı: Reşat Alkaya (CHP), Acıpayam Dodurgalar: Ömer Deniz (DSP), Acıpayam Gölcük: M. Ali Bağ (MHP), Acıpayam Kelekçi: Ramazan Acar (DP), Acıpayam Kumavşarı: Eyüp Arman (CHP), Acıpayam Yassıhöyük: Halil Özonuk (CHP), Acıpayam Yazır: İmdat Altun (Bağımsız), Acıpayam Yeşildere: Alim Oktay (AKP), Acıpayam Yeşilyuva: Ahmet Bakırtaş (DP), Acıpayam Yumrutaş: Muzaffer Yılmaz (AKP), Acıpayam Akköy: Abdullah Kılbıyık (DSP), Acıpayam Gölemezli: Yunus Avcı (AKP), Baklan Boğaziçi: Erdal Eski (Bağımsız), Baklan Dağal: Adnan Şaşmaz (AKP), Bekilli Kutlubey: Yalçın Tosun (CHP), Bozkurt İnceler: Ali Kavsara (AKP), Buldan Yenicekant: Nail Sancak (MHP), Çal Akkent: Muharrem Kaya (AKP), Çal Belevi: Ömer Ayhan (DP), Çal Denizler: Emin Şahin (MHP), Çal Hançalar: Ethem Hallaç (DP), Çal İsabey: Mehmet Öztürk (DP), Çal Ortaköy: Ayhan Bozbay (AKP), Çal Selcen: Nadir Karakılınç (AKP), Çal Süller: Osman Saruhan (AKP), Çardak Beylerli: Zeki Ayna (AKP), Çardak Gemiş: Adem Aybar (CHP), Çivril Çıtak: Sadri Porhan (AKP), Çivril Çıtak: Sadri Porhan (AKP), Çivril Emirhisar: Levent Koçhan (CHP), Çivril Gümüşsu: Hasan Bulut (Bağımsız), Çivril Gürpınar: Halil Arıkan (CHP), Çivril Irgınlı :Salim Altuntaşoğlu (AKP), Çivril Işıklı: İsmail Çorbacıoğlu (DP), Çivril Kıralan: Bayram Gümüş (MHP), Çivril Kızılcasöğüt: Ali Emre (DP), Çivril Özdemirci: Ramazan Bayram (AKP), Güney Eziler: M. Ferhat Çetiner (MHP), Honaz Kaklık: Mehmet Gülbar (AKP), Honaz Karaçay: Abdullah Kumral (AKP), Honaz Kızılyer: Bülent Özden (AKP), Honaz Kocabaş: Muzaffer Taşgeldi (AKP), Kale Gölbaşı: M. Salih Sağınç (AKP), Kale Karaköy: Servet Kahraman (AKP), Sarayköy Ahmetli: Orhan Çırak (CHP), Sarayköy Duacılı: Mustafa Güdücü (AKP), Sarayköy Sığma: Mestan Özkan (DP), Sarayköy Tobsunlar: Ahmet Yılmaz (AKP), Sarayköy Yatağan: Tuncer Tunçbilek (MHP), Tavas Baharlar: İbrahim Tahtakın (AKP), Tavas Çağırgan: Muslu Soyuçok (AKP), Tavas Garipköy: Osman Sun (CHP), Tavas Karahisar: Erdal Karaca (CHP), Tavas Kızılca: Ramazan Beket (AKP), Tavas Kızılcabölük: Abdülkadir Uslu (MHP), Tavas Nikfer: Kura çekilecek, Tavas Pınarlar: Ali Sicim (AKP), Tavas Solmaz: İbrahim Çiğin (DP), Tavas Ulukent: Mehmet Neşiray (CHP).

MANİSA
MHP merkez, 3 ilçe, 11 belde; AKP 9 ilçe, 30 belde; CHP 3 ilçe, 13 belde; DP 9 belde; DSP, 3 belde; ANAP 1 belde; BTP 1 belde belediyesi kazandı.
MERKEZ: Cengiz Ergün (MHP-38.74)
İLÇELER: Ahmetli: Ahmet Alhan (AKP-38.75), Akhisar: Salih Hızlı (AKP-29.33), Alaşehir: Kadir Daş: (MHP-44.39), Demirci: İhsan Temel (MHP-38.51), Gölmarmara: Birol Bak (CHP-40.57), Gördes: Muhammet Akyol (AKP-45.58), Kırkağaç: Y.İsmail Gedüz (AKP-44.36), Köprübaşı: Zafer Mergen (AKP-48.62), Kula: Selim Aşkın (AKP-37.78), Salihli: M.Uğur Okay (CHP-36.49), Sarıgöl: Ömer Karcı (CHP-37.33), Saruhanlı: Hüseyin Yaralı (AKP-32.42), Selendi: Nurullah Savaş (MHP-36.66), Soma: Hasan Ergene (AKP-43.05), Turgutlu: M.Serhat Orhan (AKP-41.43)
BELDELER: Merkez Muradiye: Erdoğan Yavaşlı (CHP), Merkez Sancaklıbozköy: Alim Halavurt (AKP), Merkez Sancaklıiğdeci: H.İbrahim Bayır (BTP), Merkez Yağcılar: Muhsin Yener (MHP), Merkez Karaoğlanlı: Ali Nalbant (AKP), Merkez Yeniköy: Halim Alkan (CHP), Merkez Üçpınar: Yasin Halat (CHP), Merkez Selimşahlar: Fikri Sırmalılar (CHP), Merkez Hacıhaliller: Şerefe Gezek (DP), Merkez Aşağıçobanisa: İsmet Apak (DP), Merkez Hamzabeyli: Hasan Çavdar (AKP), Merkez Karaağaçlı: Sadık Ataklı (AKP), Salihli Taytan: Ali Gürsoy (DP), Salihli Gökeyüp: Ahmet Devrim (AKP), Salihli Sart: Ali Güngör, (AKP), Salihli Durasallı: Mehmet Uygun (AKP), Salihli Adala: Ferayi Aslan (AKP), Salihli Mersinli: Hamza Can (AKP), Salihli Yılmaz: O.N.Serdar Oğan (MHP), Salihli Poyrazdamları: İbrahim Çelikkaya (AKP), Alaşehir Killik: Halil Kara (MHP), Alaşehir Kemaliye: Mehmet Ok (MHP), Alaşehir Yeşilyurt: Veli Doğan (AKP), Alaşehir Piyadeler: Ali Demir (DP), Alaşehir Uluderbent: Muzaffer Teke (AKP)
Alaşehir Kavaklıdere: Tahsin Sönmez (AKP), Turgutlu Urganlı: Halil Daşkan (MHP), Turgutlu Derbent: Faruk Uslu (AKP), Ahmetli Gökkaya: İbrahim Kara (MHP), Soma Turgutalp: Ali Tulup (AKP), Soma Cenkyeri: Mehmet Kaya (DP), Soma Aldan: Sabır Tuna (MHP), Soma Yağcıllı: Osman Bilir (AKP), Demirci Borlu: Mehmet Tüzün (DSP), Demirci İcikler: Mevlüt Karabacak (MHP), Demirci Mahmutlar: Cahit Çıracı (AKP), Demirci Durhasan: Mustafa Akın (AKP), Kırkağaç Karakurt: Necdi Özkan (AKP), Kırkağaç Bakır: Ramazan Martin (DP), Kırkağaç İlyaslar: Osman Çelikel (AKP), Kırkağaç Gelenbe: M.Ali Uyar (AKP),
Akhisar Akselendi: İlhan Karahan (DP), Akhisar Beyoba: Talat Ünlü (CHP), Akhisar Ballıca: B.Ali Kalaycı (AKP), Akhisar Dağdere: Mustafa Kavak (AKP), Akhisar Mecidiye: Murat Yılmaz (DSP), Akhisar Kayalıoğlu: Mehmet Gökfiliz (DSP), Akhisar Süleymanlı: Ali Velestin (AKP), Akhisar Medar: Süleyman Ege (DSP), Akhisar Zeytinliova: Murtes Fidan (DSP), Kula Gökçeören: Hikmet Bacak (DSP), Kula Mandal: Saffet Dinçer (AKP), Gördes Çiçekli: İsmail Kızıldağ (MHP), Gördes Güneşli: Rıza Dilcan (AKP), Gördes Kayacık: Ramazan Koyunlu (DSP), Saruhanlı Alibeyli: Ali Bilir (AKP), Saruhanlı Büyükbelen: Mehmet Keyik (AKP), Saruhanlı Halitpaşa: Vedat Çılgın (DP), Saruhanlı Mütevelli: Süleyman Kahramanlar (MHP), Saruhanlı Koldere: Serdar Yıldırım (MHP), Saruhanlı Gümülceli: Ayhan Adağ (DSP), Saruhanlı Hacırahmanlı: Ata Hasgüleç (DSP), Saruhanlı İshakçelebi: Hakan Ulak (DP)
Saruhanlı Nuriye: Hasan Karapehlivan (DSP), Saruhanlı Kumkuyucak: Veli Yalçın (DSP), Saruhanlı Paşaköy: Dilşat Ulaş (ANAVATAN), Saruhanlı Gökçeköy: Nasuh Tosun (AKP), Saruhanlı Dilek: Eylem Özkan (AKP)

MUĞLA
CHP 1 il, 6 ilçe, 21 belde; MHP, 2 ilçe, 14 belde; AKP 1 ilçe, 8 belde; DP 2 ilçe, 3 belde; DSP 2 belde; ANAP 1 belde belediye başkanlığı kazandı.
MERKEZ: Osman Gürün (CHP-46.00)
İLÇELER: Bodrum Mehmet Kocadon (DP-45.42), Dalaman Sedat Yılmaz (MHP-35.19), Datça Mustafa Şener Tokcan (CHP-57.06), Fethiye Behçet Saatçi (MHP-40.80), Kavaklıdere Nuray Bozyer (AKP-64.74), Köyceğiz Salih Erbay (CHP-51.47), Marmaris Muhammet Ali Acar (CHP 49.28), Milas Muhammet Tokat (CHP-31.50), Ortaca Hasan Karaçelik (CHP-43.04), Ula Nadi Şenkal (DP-35.31), Yatağan H.Haşmet Işık (CHP 34.28).
BELDELER: Merkez Bayır: Cumhur Çoban (CHP), Merkez Kafaca: Murat Gökalp (CHP), Merkez Yerleşik Yusuf Demirci (AKP), Merkez Yeşilyurt Mehmet Güven (CHP), Bodrum Mumcular Birol Aydın (MHP), Bodrum Turgutreis Mehmet Dinçberk (CHP), Bodrum Yalıkavak Mustafa Saruhan (CHP), Bodrum Gündoğan İbrahim Bilgi (MHP), Bodrum Ortakentyahşi Mehmet Onur Şahbaz (MHP), Bodrum Bitez İbrahim Çömez (CHP), Bodrum Göltürkbükü Halil İbrahim Kaynar (Anavatan), Bodrum Yalı Mehmet Kızılağaç (MHP), Bodrum Gümüşlük Mehmet Tire (DP), Bodrum Kocacık Mehmet Tosun (MHP), Kavaklıdere Menteşe Mesut Karataş (AKP), Kavaklıdere Çayboyu Mehmet Demir (AKP), Kavaklıdere Çamlıbel Kamil Öztürk (MHP), Köyceğiz Beyobası Besim Özbek (MHP), Köyceğiz Toparlar Kamil Ceylan (DP), Marmaris Armutalan Muhammet Ünlü (CHP), Marmaris İçmeler Zeki Eren (DP), Marmaris Bozburun Cemil Şener (CHP), Marmaris Beldibi İdris İspirli (MHP), Marmaris Turunç Ali Fuat Fidan (CHP), Milas Selimiye Mehmet Gül(CHP), Milas Bafa Zühra Dönmez (CHP), Milas Ören Kazım Turan (DSP), Milas Güllük Aytunç Kayrakçı (CHP), Milas Beçim Mehmet Balcı (MHP), Ula Gökova Durmuş Ali Sazaklı (CHP), Ula Akyaka Ahmet Çalca (CHP), Yatağan Yeşilbağcılar Ertaf Cicili (CHP), Yatağan Turgut Salih Özen (MHP), Yatağan Bozüyük Yaşar Gencel (CHP), Yatağan Bencik Salih Esen (CHP), Yatağan Bozarmut Dursun Karşıalan (DP), Fethiye Ölüdeniz Keramettin Yılmaz (CHP), Fethiye Çiftlik Halil Doğan (AKP), Fethiye Kumluova Alim Karaca (DSP), Fethiye Eşen Musa Yapıcı(MHP), Fethiye Karaçulha Yusuf Çaylı (MHP), Fethiye Kemer Cafer Arıkan (MHP), Fethiye Göcek Recep Şatır (CHP), Fethiye Kadıköy Adem Ayat (MHP), Fethiye Karadere Yakup Otgöz (AKP), Fethiye Çamköy Bekir Eser (AKP), Fethiye Üzümlü Önder Genç (CHP), Fethiye Seki Hüseyin Üna (AKP)

UŞAK
MHP 1 il, 1 belde; CHP 4 ilçe 5 belde; AKP 1 ilçe, 9 belde; DP, DSP ve bağımsız aday birer belde kazandı.
MERKEZ: Ali Erdoğan (MHP-39.5).
İLÇELER: Banaz: Tahsin Erdem (CHP-38.8), Eşme: Ahmet Yıldırım (CHP-36 ), Karahallı: Nihat Süzek (AKP-35.8), Sivaslı: Zafer Küçükgöl (AKP-35.8), Ulubey: Ali Rıza Ada (CHP-44.3).
BELDELER: Merkez Bölme: İsmail Gülperi (AKP), Merkez Güre: Alaattin Özgün (AKP), Merkez İlyaslı: Ali Ertuğrul (AKP), Banaz Büyükoturak: Kazım Baykal (CHP), Banaz Kızılcesöğüt: Ömer Biçer (CHP), Banaz Eşme: Ahmet Yıldırım (CHP), Banaz Ahmetler: Süleyman Söğüt (MHP), Banaz Güllü: Hüseyin Öncel (Bağımsız), Banaz Yeleğen: Veysel Kaya (CHP), Karahallı Karbasan: Hasan Ali Işık (AKP), Sivaslı Ağaçbeyli: Turgay Tirit (DP), Sivaslı Pınarbaşı: Muzaffer Yüksel (AKP), Sivaslı Selçikler: Osman Çakar (AKP), Sivaslı Tatar: Zafer Gün (AKP), Ulubey Avgan: Münip Bayar (CHP), Ulubey Hasköy: Mustafa Alkan (DSP), Ulubey Kışla: Veli Acar (CHP), Ulubey Omurca: Ali Aytekin (CHP).

Otomobiliyle köprüden uçtu, muhtar kurtarılamadıManisa’nın Yunusemre ilçesinde muhtar olduğu öğrenilen bir kişi kullandığı otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybedince köprüden uçarak hayatını kaybetti.
Kara delik fotoğrafını çeken Türk: Feryal Özel - Röportaj2019 Nisan'da yayınlanan kara delik fotoğrafını çeken ekibin üyesi, NASA'da çalışan Feryal Özel ile röportaj yaptık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber