İncire tanıtım

İncire tanıtım

Torbalı Belediyesi, Çapak Mahallesi’inde yetişen, bölgeye has Bardacık İnciri için festival düzenliyor. Hem incirin tanıtımı hem de kır turizminin canlanması amacıyla harekete geçtiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Bu tür etkinliklerle üreticiye de destek vermiş oluyoruz. 18 Ağustos Pazar günü herkesi Çapak’a bekliyoruz. 25 Ağustos’ta da Karakızlar Mahallesi’nde Börülce Festivali düzenleyeceğiz” dedi.

Türk Halk Müziğinin önemli isimlerinden Nur Ertürk ve Bahar Şahin’in sahne alacağı festivalde Türkiye’yi kahkahaya boğan Komedi Dans 3’lüsü de özel gösteriye imza atacak. İzmir’den festivale katılmak isteyenler için de saat 10.00’dan itibaren her saat başı İZBAN Tepeköy İstasyonu’ndan belediyenin ücretsiz araçları servis hizmeti verecek.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber