Geri Dön

İranlılar’a özel fuar düzenlendi

İran’dan 29 kişilik iş heyeti, Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun (BASİFED) ev sahipliğinde ikili görüşmelerde bulunmak için İzmir’e geldi.

İranlılar’a özel fuar düzenlendi

Karşılıklı iş bağlantılarının kurulması amacıyla, Hilton Oteli’nde, ayakkabı ve hazır giyim sektörlerinde faaliyet gösteren 38 firmanın stant açtığı ‘mini fuar’ düzenlendi.

Kaliteli giyiniyorlar
BASİFED Başkanı Hüseyin Porsuk, geçen yıl başlattıkları kampanyayı bu etkinlikle ileri taşıdıklarını vurguladı. Geçen yılki gezide İran’ın her bölgesiyle iş yapabileceklerini gördüklerini dile getiren Porsuk, “İranlıların çok kaliteli giyindiklerini gördük. İzmir’de de biz çok kaliteli üretim yapabiliyoruz. Bu nedenle İran’la çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. İzmir güzel bir kent. Gelmişken ailenizle de güzel bir tatil imkanı bulabilirsiniz” dedi.

San Diego’yla eğitim işbirliği
Öğrenci ve akademisyenlerinin yabancı üniversitelerle olan çalışmalarının artması ve daha fazla yabancı öğrenci ve akademisyeni Türkiye’de ağırlamak için çalışmalarını sürdüren İzmir Üniversitesi, ABD’deki San Diego State University ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol, Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’le, San Diego State University Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Yusuf Öztürk arasında imzalandı.

2.4 lira verdi, 3.3 milyon lira ikramiye kazandı
Manisa Sarıgöl’ün Çavuşlar Köyü’ne talih kuşu kondu. Geçtiğimiz cumartesi günkü çekilişte Sayısal Loto’nun talihlisi Çavuşlarlı 40 yaşındaki çiftçi Mestan Kocatürk oldu. 2.4 TL verip oynadığı kuponuyla 6 tutturup 3 milyon 330 bin TL kazanan Kocatürk, dört arkadaşıyla gittiği Ankara’da parasını aldı. Bu sırada evi de ziyaretçilerle dolup taştı.
Eşi Raziye Kocatürk, milyoner olduklarına hala inanamadığını söyledi, “Köye gelen seyyar bilet satıcısından 4 kolonluk o kuponu almış. Kahvehanede gazeteye bakınca 6 tutturduğunu öğrenmiş. ‘Yılbaşında bilet alalım’ der, ben de, ‘Bize mi çıkacak’ derdim. Demek ki talih kuşunun nereye çıkacağı hiç belli olmuyormuş” dedi. Babası Çetin Kocatürk de, “Sarıgöl’e ilk kez büyük ikramiye çıktı” diye konuştu.

Dario Moreno yarın anılacak
Karataş doğumlu, dünyaca ünlü sanatçı Dario Moreno, Konak Belediyesi-Güzelyalı Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle, yarın 20.30’da, Güzelyalı Kültür-Sanat Merkezi’nde anılacak. Şef Güven Yağtu yönetiminde sahne alacak Güzelyalı Kültür ve Sanat Derneği TSM Korosu, unutulmaz Dario Moreno şarkılarını seslendirecek. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Hakkı Demirok da sahne alacak, geceye ayrı bir renk katacak.

Kocaoğlu’na inat bedavaya balık!
Kemeraltı’ndaki balık hali esnafı, tahliyelerine karar veren Büyükşehir Belediyesi’ni kendilerine yeni yer göstermediği için ilginç bir yöntemle protesto etti. Büyükşehir önünde toplanan 25 balıkçı, beraberlerinde getirdikleri 15 kasa sardalyayı bedava dağıttı. “Aziz Kocaoğlu’na inat, bedavaya balık”, “Biz değil, Başkan utansın” sloganları atan balıkçılar son dört kasayı belediye kapısına dökmek istedi. Ancak polis, yerleri kirletmenin suç olduğu, cezası bulunduğu uyarısı yaptı. Bunun üzerine balıkçılar, balıkları kasalarıyla birlikte bina girişine bıraktı. Balıkçı esnafı, sorun çözüme kavuşuncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Şehit kızı Ülkü’ye yardım eli uzandı
Gaziemir Sarnıç’ta şehit ailesi Hüseyin Acar (76), eşi Menekşe Acar (76) ve torunları Ülkü Bilgen (12) zor şartlarda yaşıyordu. 330 lira şehit aylığıyla geçinmeye çalışan yaşlı çift, şehit kızı Ülkü’nün eğitim masraflarını karşılayamıyordu. Onların yardımına Gaziemir Gıda Bankası Derneği koştu. Dernek Başkanı Birsen Şenol, Ülkü’ye burs vereceklerini açıkladı. Şenol, “O artık tüm Türkiye’nin bize emaneti. Yüzünün gülmesi ve mutlu olması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. Ailenin ihtiyaçları da karşılandı.

Herkesin takdirini kazanmıştı! Bakan Kurum Ahmet'le görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da halı sahada gördüğü çöplere tepki gösteren 8 yaşındaki çevre dostu Ahmet Akif Uslu ve sınıf arkadaşları ile bakanlıkta bir araya geldi. Bakan Kurum, öğrencilere 'Çevre Müfettişi' kartı verip, bisiklet hediye etti.
17 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte magazin dünyasındaki günün gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber