Geri Dön

İş dünyası, SGK teşviklerini öğrendi

İZSİAD Genel Sekreteri Cengiz Yavaş (sağda), Rasyotek Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak’a plaket vererek teşekkür etti.

İş dünyası, SGK teşviklerini öğrendi

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) düzenlediği Çarşamba Toplantıları’nın Mart ayı konukları, Rasyotek İnsan Kaynakları Bilişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak ile Bordro Direktörleri Zeynep Kızır ve Cenk Zayim oldu.

oplantıda, Rasyotek yöneticileri, ‘Bütünleşik Tasarruf Sistemleri’ başlıklı sunumlarında, güncel ve geçmiş dönem SGK teşvik hesaplamaları konusunda geliştirdikleri bilişim programları hakkında bilgiler verdi. Devletin, 2020 yılına kadar işletmelere sunduğu imkân, teşvik ve ekonomik faydalardan en verimli ve doğru şekilde faydalanılması için danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade eden Haldun Pak, “Bütünleşik Tasarruf Sistemleri ile hedefimiz, teşviklerden en doğru şekilde yararlanılmasını sağlamanın yanı sıra işletmelerin yasal yükümlülüklerinde hataların ve yaptırımların önüne geçerek oluşabilecek zararları minimuma indirmek” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.
Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber