İş dünyası ve doğaya 520 bin euro destek

İş dünyası ve doğaya 520 bin euro destek

Karşıyaka Belediyesi’nin dahil olduğu üç proje, ‘Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyaloğu V. Hibe Programı’na kabul edildi

Projeleriyle İzmir en aktif yerel yönetimlerindne olan Karşıyaka Belediyesi, Avrupa’nın da dikkatini çekti. Belediyenin paydaşı olduğu ‘İş Hayatında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi’ ‘Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu’ ve ‘Zero Carbon Point’ (Sıfır Karbon Noktası) projeleri Avrupa Birliği’nden (AB) toplam 520 bin euro hibe almaya hak kazandı.

Kadın ön planda

“İş Hayatında Kadın Statüsünün Güçlendirilmesi” İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ve İspanya merkezli Akdeniz İş Kadınları Dernekleri Federasyonu’nun (AFAEMME) öncülüğünde, Karşıyaka Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçirilecek. Türkiye Genç İşadamları Derneği Ege Şubesi, İzmir Ticaret Borsası, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ticaret Gazetesi, Özel İzmir Bahçeşehir Koleji, 50. Yıl Anadolu Lisesi, İnci Holding, MAKTEK, Step Mimarlık ve Pumay Tekstil’in de destek vereceği proje kapsamında kadınlara 12 ay boyunca, başta liderlik olmak üzere, kadınların iş yaşamında güçlenmelerini sağlayacak eğitimler verilecek.

Temiz enerji temiz hava

“Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilir Sivil Toplum Diyaloğu” projesi ise Çevreci Enerji Derneği, İtalya’dan Kyoto Club, Bologna Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi’nin işbirliğinde yürütülecek. Türkiye ve İtalya’da eş zamanlı olarak iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılacak. Proje toplam 15 ay sürecek. “Zero Carbon Point” (Sıfır Karbon Noktası) projesi de Ege Orman Vakfı, Hayat Boyu Öğrenme, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Derneği, Almanya’dan RENAC şirketi ve Karşıyaka Belediyesi’nin işbirliğinde faaliyete geçirilecek. Proje çerçevesinde Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde Sıfır Karbon Noktası kurulacak.

İki kadını başına vurarak bayıltan adam, cani çıktıAntalya'nın Kumluca ilçesinde, 6 gün önce, adres sorma bahanesiyle yanına yaklaştığı Zeynep Çıldır'ı (91) evin arka tarafındaki kümese götürüp, kafasına çekiçle vurduktan sonra gasbeden ve olay yerinden kaçan Ali Aslan (51), polis ekiplerince yakalandı. Aslan'ın, küçük yaştaki çocuğa tecavüz edip öldürmek suçundan 23 yıl hapis yattığı ve olaydan önce Kepez ilçesinde bir kadını daha sert cisimle kafasına vurup, gasbettiği ortaya çıktı.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber