Geri Dön

‘İSİM’ silerek milyoner oldu!

İnternet mağdurlarına ‘çözüm’ sunan Burak Kebapçı, kişi ya da kurumların sanal dünyadaki geçmişlerini temizleyerek, yılda 200 bin liralık ciroya ulaştı

‘İSİM’ silerek milyoner oldu!

Sadece üç çalışanı var
GENÇ girişimci Burak Kebapçı’nın işini duyanlar, “Hap yap para kap dedikleri bu olsa gerek” demekten kendilerini alamıyor. Kebapçı, İstanbul merkezli, iki mühendis ve bir bilişim uzmanının görev yaptığı ‘googlesil.com’ adlı internet sitesi aracılığıyla, kişi ve kurumların, ‘istenmeyen internet geçmişlerini’ temizliyor. Yılda 200 bin liralık ciroya ulaştıklarını söyleyen Kebapçı, şu bilgileri veriyor:

Bu işi yapan ‘tek’ işletmeyiz
“FİKİR, bir arkadaşımın, internetteki arama motorlarından ismini sildirmek için yardım istemesiyle ortaya çıktı. Bu işte, dünyada ‘tek’iz. Kişi ya da kurumlar hakkında, internetteki yazılı ve görsel materyalleri kaldırtıyoruz. Önce siteyle irtibat kuruyoruz. Sonuç vermezse, avukatımızca gönderilen ihtarnameyle gerekli işlemleri yapıyoruz. Fiyatı, yaygınlığına göre 500-10 bin TL arası değişiyor.”

Beş ayda meslek sahibi oldular
Nevvar Salih İşgören Otelcilik Meslek Lisesi, Cumhuriyet Nevvar Salih İşgören Kız Teknik Meslek Lisesi ile İş-Kur beraberliğinde üç dalda 47 öğrenciye meslek eğitimi verildi ve ara elemanı olarak iş hayatına kazandırıldı. Kat Hizmetleri, Aşçılık, 3-6 Yaş Çocuk Bakım, Sıcak-Soğuk Mutfak gibi dallarda beş ay eğitim alan öğrenciler, kursu bitirmenin verdiği gururla başarı belgelerini aldı. Birincilik ödüllerine kadınlar damga vurdu. Sıcak-Soğuk Mutfak Dalı’nda Sabiha Erol, Serbest Bar Dalı’nda Miray Çeliköz, Çocuk Eğitimi Dalı’nda Sevim Uygun birinci oldu.

Bornova Belediyesi’nin vergi tahsilatları yüzde 90 arttı
Hükümetin tüm vergi borçlarına af kararı çıkaracağını açıklamasıyla belediyeler tahsilatta zorlanırken Bornova Belediyesi’nde yüzde 90’lık bir tahsilat artışı oldu. Bornova’nın vergi geliri geçen yıla oranla kasım döneminde 2 milyon 768 bin TL artış gösterdi. Yeni kurulan “e-ödeme” sistemiyle de vatandaşlar belediyeye hiç gelmeden evlerinden ya da işyerlerinden bilgisayar yardımıyla bir ayda 315 bin TL vergi ödedi. Bornovalılara vergi ödeme konusundaki titizliklerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Bu vergileri yatırıma çevireceğiz. Önümüzdeki yıl 25 milyon TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

Aksaray'da tedbiren hastaneye kaldırılan 10'u Çinli 12 kişi taburcu edildiAksaray'da 'korona virüs'üne karşı tedbir amacıyla hastaneye kaldırılan 10'u Çinli 12 kişi taburcu edildi.
Trump 'Yüzyılın Planı'nı açıkladı: Kudüs bölünmemiş bir şekilde İsrail'in olacakABD Başkanı Trump, sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini açıkladı. Trump, Filistin'in bağımsız devlet olabilmesi için 4 yıllık süre öngördüklerini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber