İzmir boyozu Los Angeles’te

İzmir boyozu Los Angeles’te

İzmir Boyozu’nu her damak tadına hitap edecek şekilde çeşitlendirip dünya mutfaklarına sokan Smyrna Boyoz, ABD’nin Los Angeles kentinde ikinci şubesini açıyor. Master Franchising & California-Nevada Distribütörü Erhan Yıldız ve Edgar Chavero ile imza atan Smyrna Boyoz Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan, “Milyonlarca insan daha önce hiç tatmadıkları tarihi lezzetizmizle tanıştırdık” dedi. Türkiye’den sonra, Yunanistan ve Amerika’daki şubelerinden de olumlu geri dönüşler aldıklarını belirten Turan, bundan aldıkları cesaretle Amerika’daki ikinci şube için kolları sıvadıklarını söyledi.

Kültüre göre çeşit arttı

Boyozun özgün tarifine sadık kalarak farklı kültürel tatlara uyacak şekilde ürettiklerini belirten Turan, “Zahterli-labneliden, misket limonlu boyoza kadar her damağa uyum sağlayacak birçok çeşit ürettik. Global marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.
Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber