İzmir’i üç boyutlu izlemek artık mümkün

Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıllık bir çalışma sonucu, verileri elde etmek için 4.5 milyon TL harcadığı, Türkiye’nin en kapsamlı ve güncel üç boyutlu Sayısal Kent Rehberi, Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda tanıtıldı.

İzmir’i üç boyutlu izlemek artık mümkün

Sunuma Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş da katıldı. Başkan Kocaoğlu, “Bu çalışmanın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aklı, bilimi ve teknolojiyi kullanarak yürüme yolundaki hizmetleri arasında bir mihenk taşı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Internet’ten takip

Sürekli güncellenen rehber sayesinde, isteyen herkes, bilgisayarın başında kent turu atarak; caddeleri, sokakları, mekanları, binaları kolaylıkla bulabilecek. Hava durumu, eczaneler ve benzeri bilgilere de ulaşılabilecek. Proje, imar uygulamalarında da büyük kolaylık sağlayacak. Kaçak yapılar buradan izlenebilecek. İki yılda hazırlanan ve 4.5 milyon TL’ye mal olan Sayısal Kent Rehberi’ne ‘www.izmir.bel.tr’ internet adresinden ulaşmak mümkün.

Av tüfeğiyle dehşet saçtılarAdıyaman'da 3 katlı eve kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından otomobilden av tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda yaralanan olmadı.
Çocukken hiç oyuncağı olmadı,dolmuşunu oyuncakla donattıOsmaniye’de çocukken hiç oyuncağı olmayan halk otobüsü şoförü 28 yaşında ki Fatih Çokan, çocuklar için otobüsü oyuncaklarla doldurdu. Çokan, otobüsündeki oyuncaklarla hem oynuyor hem de otobüse binen çocuklara hediye ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber