İzmir uyudu İstanbul kaptı

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda kurulacak teknopark için Savunma Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi “iyi niyet mektubu” imzaladı

İzmir uyudu İstanbul kaptı

İlk görüşme 2007 Mayıs’ta
URLA’YA, kurucusu ve işletici Fransız CICOM’un olacağı bir teknoloji üssü kurulacaktı. Üs kullanımı İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne ait olan teknoloji kenti için CICOM’la 2007’nin Mayıs’ında görüşmeler başladı. 28 Aralık
2007’de ön anlaşma yapıldı, 10 Eylül 2008’de de protokol imzalandı. Ar-Ge çalışmaları yapacak

FRANSIZ CICOM altı ay önce
İstanbul Ticaret Odası’nın teknoparkla ilgili danışmanlığına başladı. İki yılda İzmir’de hayata geçirilemeyen proje kısa sürede İstanbul’da gerçekleşti. Teknopark, Milli Savunma Bakanlığı mülkiyetindeki araziye kurulacak. Savunma, telekomünikasyon gibi alanlarda Ar-Ge çalışmaları yapacak.

Bitmeyen bürokrasi
İSTANBUL’DA kurulan teknopark İzmir’dekine engel değil. Ancak danışman firma CICOM, dünyanın en iyisi olmasına rağmen İzmir’de bürokrasiye ve engellemelere takılırken, İstanbul’da altı ayda sonuca gidiyor. İzmir kamuoyu soruyor: İzmir’de bürokrasi var da, İstanbul’da yok mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT Özel'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir sondaj gemisi daha alacağız. Sadece Akdeniz'de değil, Karadeniz'de hatta uluslararası sularda da bu çalışmaları sürdüreceğiz." dedi.
Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği cevapla olay oldu!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de "Umarım 'caps'im yapılmaz" diyen Serpil Hanım, elendiği soru ile sosyal medyada gündem oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber