İzmirlileri sevindiren kararlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son meclis toplantısında Torbalı’daki arazi konusunda Göztepe’ye destek verileciği ve Kültürpark’ta kullanılmayan İZFAŞ binasının belediye birimlerince kullanılacağı açıklandı. Su indirimi ise 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

İzmirlileri sevindiren kararlar

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin haziran ayı olağan meclis toplantısının üçüncü oturumunda kent gündemini meşgul eden önemlikonular karara bağlandı. Göztepe Spor Kulübü’ne Torbalı’da tahsis edilen arazinin intifa hakkının iptaliyle ilgili Göztepe’yi destekleyeceklerini belirten Başkan Tunç Soyer, “Göztepeyi yarı yolda bırakmayacağız” dedi. Ayrıca, İzmir’de suya yapılan yüzde 10 indirim de oylama sonucu kabul edildi. Yeni tarife 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak. Buna göre; 0-13 metreküp konut fiyatı 4.33 lira, 14-20 metreküp 4.69 lira, 21 metreküp üstü 9.65 lira olurken konut dışı kademesizdeki 11.06 liralık fiyat sabit kaldı.

Borçlanma yetkisi

Toplantıda, Kültürpark’ta bulunan İZFAŞ eski binasının, özel bir üniversiteye üç yıllığına bedelsiz tahsisinin iptaline yönelik madde de görüşüldü. Meclis üyeleri, tahsisin iptalini içeren önergeyi oy birliği ile kabul etti. İZFAŞ eski binasının, idari birimlerce kullanılacağı belirtildi. Oturumda ayrıca, yatırım, kamulaştırma ve diğer harcamalar için Başkan Soyer’e, 200 milyon liraya kadar borçlanması için yetki verilmesini içeren önerge de görüşüldü. AK Parti grubu, borçlanma yetkisinin gerekçelerini sordu. Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, konunun detaylı görüşülmeden meclise sunulduğunu dile getirdi. Başkan Soyer de önergenin detaylı görüşülmesini istedi. Bunun üzerine önerge, yeniden Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

ATV ile gezi ölümle bittiSuşehri ilçesine bağlı Kavşut köyünde meydana gelen ATV kazasında 1 kişi öldü 1 kişi ağır yaralı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber