Geri Dön

Kadınlar, incire değer katıyor

Kadınlar, incire değer katıyor

3. Nazilli Tarım Fuarı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü’nün organizasyonu ile ‘İncir’de yeni tatlar keşfet’ yarışmasına sahne oldu. İncir üretecisi kadınlar; incir cipsi, incir keki, incir pastası gibi birbirinden lezzetli ürünlerle kıyasıya yarıştı. Yarışmanın sonunda Esma Bulut birinci, Nilgün Bozkurt ikinci ve Serpil Topçuoğlu da üçüncü oldu.Yarışmayı Nazilli ürünlerinin tanıtımı başta olmak üzere özellikle katma değer algısının oluşması için düzenlediklerini ifade eden Tarım ve Orman Müdürü Sunay Güler, “Burada yetişen ürünlerin dünyada eşi yok. Pazarlama noktasında eksiklikler yaşıyoruz. Bugün dünya üzerinde üretilen tüm ürünler katma değerli olarak pazarlanıyor. Bu sayede aracılar değil, üreticiler kazanıyor” diye konuştu.

400 marka

Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, “84 firma ve 400 marka ile çevre il ve ilçelerden gelen binlerce ziyaretçiyi ağırladık. Tarım aletleri yeni sahiplerine kavuştu. Firmalar satışlarla yüksek cirolar elde etti. Çözüm ortaklığı sözleşmeleri imzalandı” dedi.

İstanbul'da TIR yangını! Trafik kilit...İstanbul'da mesai bitimine dakikalar kala TEM bağlantı yolunda yanan TIR trafikte aksamalara sebep oldu.
24 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte gündemde öne çıkan magazin gelişmeleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber