Geri Dön

Kahraman Marco

Altay, Spor Toto 1. Lig’in ikinci yarısının ilk haftasında, Fenerbahçe’yi kupada 1-0 yenen Ümraniyespor’u deplasmanda 90+5’te attığı golle 3-2 mağlup etti.

Kahraman Marco

Bu maç anlatılmaz yaşanılır. Altay 3 yeni isimle Ümraniye’de deplasmanda. Pozisyon vermeden, 4 gollük de pozisyonu gole dönüştüremeyerek maçın ilk yarısını tamamlıyor. Alanı doğru, akıllı parselledi ilk yarıda. Rakibine adeta soluk aldırmadı. Aslında öne geçmesi gereken bir süreçti bu. İkinci yarı başlıyor, 49. dakikada Kappel hızlı bir savunma arkası koşusuyla düşürülüyor Ümraniye 10 kişi. Ardından da Altay’ın golleri gelmeye başlıyor. Önce Yasin’in kusursuz uzun, yüksek bir topu kale önüne doğru. Marco harika bir kafa vuruşuyla teşekkürlerini bildiriyor Yasin’e. Altay’dan ikinci gol beklenirken Ümraniye basıyor bu süreçte. 10 kişiyle zorluyor Altay’ı. Neyse ki oyuna 65. dakikada katılan Putsila, Kappel’in önüne alda at dercesine bir top bırakıyor. Kappel düzgün bir vuruşla tabelayı ikiliyor. Sanki her şey bitmiş gibi değil mi? Hayır öyle olmuyor. Bitmiyor. Ümraniyespor 10 kişiyle 2 farklı geriye düşmesine karşın hala savaşıyor vazgeçmiyor. Altay’lı futbolcularda da sanki her şey bitmiş havası egemen. Ve de Ümraniyespor 10 kişiyle kaleci Emre’nin de katkılarıyla mucizevi bir şekilde eşitliğe ulaşıyor. Uzatmaların son saniyeleri oynanırken yine bu iş bitti derken günün en iyisi muhteşem Marco bir kez daha sahne alıyor ve takımına attığı 3. golle yaşam soluğunu yeniden üflüyor. Dedim ya bu yorum hiç bir işe yaramaz. Bu maçı ancak seyrederek anlarsınız.

Binalar arasında 'komşuluk' köprüsüRİZE'de, 3 bloktan oluşan apartmanlar, çatı katlarına olası yangın durumunda kaçış yolu oluşturmak için kurulan demir köprülerle birbirine bağlandı. Apartmanda yaşayanlar, kestirme olduğu için yangın köprüsünü kullanarak, komşularına misafirliğe gidip, geliyor.
13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber