Karabağlar’da planlı yenilik

Karabağlar Belediyesi’nin daha sağlıklı bir kent oluşturmak adına etap etap yenilediği imar planları hayata geçirilmeye başlandı.

Karabağlar’da planlı yenilik

Bu kapsamda Muammer Akar Mahallesi’nde 4 katlı 3 binanın temeli atıldı. Yenilik İnşaat’ın ortağı olduğu proje sayesinde Karabağlar halkı deprem yönetmeliğine uygun, otoparklı, daha yeşil ve rahat bir yaşam alanına kavuşacak.

Bir yılda bitecek

İmar planlarını yenilediklerini söyleyen Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Planları yenilemekteki amacımız kentin yenilenmesini sağlamak. Yani 20-30 yıllık binaların yıkılıp yeniden yapılanmasını teşvik eden bir planlamayı gerçekleştirdik. Bugün buradaki temel atma da bu planın bir başlangıcı. Burası bu bölgedeki diğer yerleşim alanları için de iyi bir örnek olacak ve bu örnekler çoğaldıkça Karabağlar daha düzenli ve sağlıklı bir kent yapısına kavuşacak” dedi. Çalışmaların 1 yıl sonra biteceği öngörülüyor.

Thomas Cook'un iflası sonrasında yüz binlerce turist mağdur oldu.Dünya devi 178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas etti.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber