Karbon ayak izinizi fidan bağışıyla azaltın

Karbon ayak izinizi fidan bağışıyla azaltın

Ege Orman Vakfı’nın ‘Karbonsuz Uçuş’ kampanyasıyla doğaya salınan karbonmonoksitin azaltılması
hedefleniyor.

“Gelecek kuşaklar orman yok demesin” sloganı ile 24 yıldır birçok başarılı projeyi hayata geçiren Ege Orman Vakfı, “Karbonsuz uçuş” ile bir ilke daha imza atıyor. www.egeorman.org.tr web adresine eklenen “Karbonsuz uçuş” sekmesinden kişi ve kurumlar, yaptıkları uçuşlarla ortaya çıkan karbon salımını fidan bağoşıyle telafi edilebilecek.

Günlük eşler de etkili

Karbon ayak izinin, her bir bireyin çeşitli günlük faaliyetleri sonucu dolaylı ve dolaysız olarak doğaya yayılmasına sebep olduğu karbondioksit miktarının toplamı olduğunu belirten Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, “Ev, araba, alışveriş gibi günlük rutinlerin hepsinin karbon ayak izimize etkisi vardır. Fakat birçoğumuz için uçuşlarımız kişisel karbon salımımızda en büyük paya sahiptir. Uçuş emisyonlarının yüzde 80’i uzun mesafe uçuşlarında gerçekleşir. Özellikle ticari uçuşlar şirketlerin emisyonlarını oldukça yükseltmekte” dedi.

Konya'da facia! 2'si çocuk 3 kişi hayatını kaybettiKonya'nın Karatay ilçesinde çöken 2 katlı kerpiç evin enkazı altında kalan 2'si çocuk 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.
10 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber