Kardeşi için antrenör oldu

İZMİRLİ Feride Çetin (29) serebral palsi olan bedensel engelli kardeşi Mustafa Çetin (24) için hayatını değiştirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü bitiren genç kadın, hayallerinin değil kardeşinin peşinden gitti.

Kardeşi için  antrenör oldu

Doğuştan serebral palsi hastası olduğu için ellerini ve ayaklarını kullanamayan Mustafa Çetin, tanıştığı boccia sporunu çok sevdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz İzmir projesi kapsamında kurduğu takıma dahil olan gence, ablasıda eşlik etmeye başladı. Derslere katılan Çetin, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Boccai Antrenörlüğü kursuna gitmeye karar verdi ve antrenör oldu.

Değişim inanılmaz

Boccia’nın, en ağır engellerce oynanabilen tek spor olduğunu belirten Çetin, “Ellerini kullanamayan sporcularımız ayakları ile topları atıyor. Hem ellerini, hem de ayaklarını kullanamayan sporcularımız başlık dediğimiz aparatlar ile topları serbest bırakıyor. Maçlarda gözlerimizle anlaşıyoruz. Mustafa da başarılı bir milli takım sporcusu, ilk yurtdışı deneyiminde bireyselde birincilik kupası ile döndü. Elimde eğer bir güç olsaydı, size Mustafa’nın bu spora başlamadan önceki hayatını ve şimdiki hayatını göstermeyi isterdim, çünkü gerçekten müthiş bir değişim yaşadık” dedi.

l UMUT KARAKOYUN DHA

 

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.
16 Kasım 2019 Magazin Bülteni16 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber