Kardeşten ikinci yaşam hediyesi

Böbrekleri iflas eden, tek kurtuluşu organ nakli olan Muhtesim Taş için kardeşi Mehmet Atik Taş gönüllü oldu. Böbreğinden biriyle ağabeyine hayat aşıladı, onu ölümün eşiğinden aldı

Kardeşten ikinci yaşam hediyesi

İzmir’de bir başarılı organ nakline daha imza attı. Ege Üniversitesi Hastanesi’nde bu kez ağabey-kardeş birlikte bıçak altına yattı. Erzurumlu 34 yaşındaki Muhtesim Taş’a, 29 yaşındaki kardeşi Mehmet Atik Taş’ın bir böbreği takıldı. Bu zorlu ameliyattan her ikisi de sağlıklı çıktı, şimdi yan yana tedavi görüyorlar. İki çocuk babası Muhtesim Taş, kardeşine hayat borçlu olduğunu, onun sayesinde iyileşeceğini söyledi. Ölümün kıyısından dönen şanslı adam, yaşadıklarını anlattı:

Yeter ki şifa bulsun...

“Böbrek yetmezliği nedeniyle uzun süre tedavi gördüm, diyalize bağlandım. Ancak yeterli olmadı. Doktorlar mutlaka organ nakli olmam gerektiğini söyledi. Kardeşim gönüllü oldu. Hemen İzmir’e geldik. Benim için yaşamını tehlikeye attı, ne kadar teşekkür etsem az.”
Ağabeyini kurtaran Mehmet Atik Taş da, “Onu hasta görmek beni çok üzüyordu. Sağlığına kavuşması için üzerime düşeni yaptım. Yeter ki şifa bulsun, mutlu olsun” dedi.

Balon balığı, balıkçının ekmek kapısı olacakAntalyalı balıkçıların korkulu rüyası olan balon balığına getirilen 'ihraç' çözümü balıkçıları umutlandırırken, tanesinin 10 TL'ye satılması fikri ise beğenilmedi.
18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber