Karesi halkı asırlık geleneğe sahip çıktı

Karesi halkı asırlık geleneğe sahip çıktı

Karesi’nin Geleneksel Şamlı Panayırı Hayvan ve Emtia Fuarı, Şamlı Mahallesi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılışa Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da katıldı. Esnaf ve vatandaşla sohbet eden protokol üyeleri stantları gezdi. Daha sonra konser alana geçti.

Asırlık bir geleneğin ilk günkü heyecanıyla yaşatıldığını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Önemli olan halkımızın buna sahip çıkması, bugün binlerce kişi alanı hınca hınç doldurdu. Yıllar içinde elbirliğiyle panayırımızı daha da büyüteceğiz” diye konuştu. Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz da, ilçe belediye başkanlığı döneminde panayırı eski günlerine kavuşturmak için yola çıktıklarını, bugünkü sonucun kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Metrelerce sürüklenip ağaca çarptıKırıkkale’de kontrolden çıkan bir otomobil, 35 metre sürüklenerek şarampoldeki ağaca çarptı. Kazada ağır yaralanan 23 yaşındaki genç sürücü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Şahan Gökbakar: Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin!Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile son dönemde kendisine gelen eleştirilere ilginç bir gönderme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber