Kaya Tuncer anısına ESBAŞ’a anıt kaya!

Eğitim görmek için 20 yaşındayken gittiği ABD’de 7 Ocak 2012’de, 75 yaşındayken vefat eden ve bu ülkede toprağa verilen Kaya Tuncer anısına, kurucusu olduğu Ege Serbest Bölgesi’ne (ESBAŞ), yıllar öncesinden tasarladığı, üzerinde yer alacak yazısını yazıp bıraktığı “anıt kaya” törenle dikildi.

Kaya Tuncer anısına ESBAŞ’a anıt kaya!

Tuncer’in vasiyeti üzerine ESBAŞ yönetim binası karşısında insanları selamlar gibi boynunu eğmiş bir ağacın altına dikilen anıt kayanın açılışını, Amerika’dan gelen ve bir süre önce ESBAŞ yönetim kurulu başkanlığını getirilen eşi Mary Mills Tuncer, kızları ve torunları yaptı. Anma toplantısında duygulu anlar yaşandı.

Anma töreni yapıldı
Cesur girişimciliği ile İzmir’de ESBAŞ’ı yaratan, yine bu kentte dünya çocuklarını buluşturan Uzay Kampı Türkiye’yi kurup, mortgage sistemiyle Yüksek Vadi Evlerini’ni yapan, antika otomobil tutkusuyla tanınan, iş dünyasının “parlak yıldız” olarak tanımladığı Kaya Tuncer, ESBAŞ’ta ailesinin, çalışanlarının, dostlarının katıldığı bir törenle anıldı. Törene, Amerikalı dostları ve yakınlarının yanı sıra Devlet eski bakanlarından Işılay Saygın, Kürşad Tüzmen, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da katıldı. n İZMİR DHA

Ege Seramik’ten istikrar talebi

Yapı sektörünün önemli firmalarından Ege Seramik, 2011 yılında ihracat, üretim ve kapasite kullanımını artırırken, uzun vadeli iş planları yapabilmek için enerji fiyatlarında istikrar istedi. Türkiye’nin lider seramik üreticilerinden olan ve Kemalpaşa’da 324 bin metrekarelik alanda kurulu tesislerinde üretim yapan Ege Seramik’e 2011 yılı uğurlu geldi. Şirketten yapılan açıklamada 2010 yılında çıkışa geçen sektördeki büyüme trendinin 2011 yılında da sürdüğü belirtildi, istikrarlı seyreden enerji fiyatlarının uzun vadeli iş planları yapmalarına imkan kanıyacağı ifade edildi.
BURCU TANER İzmir DHA

Esrar stepnenin içerisinden çıktıDüzce’de polisin bir otomobilde yaptığı aramada, stepne içine gizlenmiş 7,5 kilom esrar ele geçirildi. 2 kişi gözaltına alındı.
Cem Yılmaz’dan 'Karakomik Filmler' eleştirilerine yanıtKomedyen Cem Yılmaz, 'Karakomik Filmler' serisinin ilk filmleri '2 Arad' ve 'Kaçamak'ın Eskişehir’deki gösteriminde sevenleriyle bir araya gelirken, sosyal medyadan yapılan eleştirilere yanıt verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber