Kayalıklardan iki aylık bebek cesedi çıkarıldı

Ahmetbeyli’deki tekne faciasında hayatta kalmayı başaran çocuk ve yetişkinler, zor günler geçiyor. Jandarma, çocukları bisikletlerle sevindirdi.

Kayalıklardan iki aylık bebek cesedi çıkarıldı

Menderes İlçesi’ne bağlı Ahmetbeyli’de geçen perşembe günü yaşanan tekne faciasında hayatını kaybeden 61 kişinin cenazeleri otopsilerinin tamamlanmasının ardından, yakınlarına teslim edilmeye başlandı. Suriye Kürt Ulusal Konseyi üyesi 5 kişilik heyet İzmir’e geldi. Heyet adına konuşan Dijwar Keleş, olayda hayatını kaybedenlerin hepsinin Suriyeli olduğunu, cenazeleri toplu halde Suriye’ye götürüp defnetmek istediklerini bildirdi. Keleş, 46 kişinin serbest bırakılmalarını istedi. Bu arada gözaltına alınan Türk H.C, Filistinli M.M, Suriyeli M.K. ile S.İ. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Otopsiler tamamlandı
İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’nda cesetlere yapılan otopsi tamamlandı. Cenazeler de dünden itibaren yakınlarına teslim edilmeye başlandı. Facianın ardın-dan jandarmanın sürdürdüğü aramalar sonucu bir ceset daha bulundu. İki aylık bir bebeğin, kayalıklar arasında sıkıştığı öğrenildi. Böylece kazada ölenlerin sayısı 32’si çocuk olmak üzere 62’ye yükseldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber