Geri Dön

Kedilerin sıcacık yuvaları hazır

Konak Belediyesi, soğuk havalar etkili olmadan önce sokakta yaşayan kedilerin barınması için atık araba lastiklerinden ev yaptı. İki katlı, rengarenk ve birden fazla kedinin barınabileceği şekilde tasarlanan kedi evleri, 12 mahallede sokak hayvanlarının gönüllü bakımını yapan vatandaşa teslim edildi. Başkan Abdül Batur’a duyarlılığı için teşekkür eden mahalle sakinleri, “Bu kış kediler rahat edecek” dedi. İhtiyaç oldukça kedi evlerinin yapımı sürecek.

Kedilerin sıcacık yuvaları hazır

Karşıyaka Belediyesi de, ilçe genelindeki parklara yerleştirdiği kedi evlerini hem çevre hem de can dostların sağlığı için korunaklı hale getiriyor. Etrafı telle çevrilip üzeri kapatılan her yuvanın anahtarı bir hayvan koruma gönüllüsüne teslim ediliyor.

Tel örgülü koruma

Uygulama, ilk etapta Osmanbey Parkı ve Salih Evkuran Parkı’nda hayata geçirildi. Çalışmanın ilçe genelinde uygun olan tüm parklara yayılacağı; hem mevcut olan hem yeni yapılacak kedi evlerinde de aynı uygulamanın sürdürüleceği belirtildi. Bugüne kadar farklı noktalara 100’den fazla sabit kedi evi yerleştirildi.

 

7 yaşındaki çocuk okuldaki hücrede darp edildiABD'de bir okulda çocukların cezalandırılması için hücre yapılması ve burada 7 yaşındaki bir çocuğa uygulanan şiddetin görüntüleri ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatılması sonrası, çocuğa şiddet uygulayan görevli intihar etti.
14 Aralık 2019 Magazin Bülteni14 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber