Kemal’in diploması annesine ulaştırıldı

İzmir’de beyin ölümü gerçekleştikten sonra ailesi tarafından organları bağışlanan Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Kemal Kuşum’un diploması annesine verildi.

Kemal’in diploması annesine ulaştırıldı

İzmir’de beyin ölümü gerçekleştikten sonra ailesi tarafından organları bağışlanan Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Kemal Kuşum’un diploması annesine verildi. Gözyaşı döken acılı anne, ondan geriye kalan en değerli parçayı odasındaki duvara astı.

Mesleğine âşıktı

Eşinin ölümünün ardından zor günler geçirdiklerini, oğlunun ani ölümü sonrası ise hayatının en kötü günlerini yaşamaya başladığını anlatan Aysel Kuşum, “Bir gün bana ‘Ölürsem organlarımı bağışlayın’ dedi. Yani kendi isteğiyle bağışladık. Hayatımın bugün en mutlu günü, hocaları diplomasını getirdi. Kemal çok çalışkan bir öğrenciydi. Mesleğini de çok seviyordu. O gece bile ders çalıştı, benden kahve yapmamı istedi. Ben de yaptım, sonra rahatsızlandı ve hayatını kaybetti” dedi. Babaanne Şahinder Kuşum da, “Torunumun kalbinin nakledildiği kişiden bir isteğim var, bekârsa, ileride de evlenirse erkek çocuğu olması durumunda Kemal’in ismini koyması” diye konuştu.
EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise, “Fedakâr öğrencimizin diplomasını ailesiyle paylaşmak istedik. Kemal’in ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.
17 Ağustos depreminin hikayesi: YarımBüyük acıların yaşandığı 17 Ağustos depreminin anlatıldığı dizinin süpervizörlüğünü oyuncu Fikret Kuşkan yapıyor. Genç oyuncu Fırat Temir ise ‘Yarım’da depremin ardından stres bozukluğu hastası olan 'Rüzgâr' karakterine hayat veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber