Keneye karşı ilaç Torbalı’da üretildi ihracatı başladı

Avusturya’da yaşayan makine mühendisi Yusuf Aktaş’ın buluşu olan haşere ilacı “Chrysamed”, İzmir Torbalı’ya bağlı Çaybaşı Beldesi’nde üretilmeye başlandı.

Keneye karşı ilaç Torbalı’da üretildi ihracatı başladı

Aktaş’ın, tesisi 10 milyon Euro’luk yatırımla kurduğu belirtildi. Kokusuz, leke bırakmayan, yanmayan, alev almayan, tahriş etmeyen, itici gaz içermeyen ilacın, kenelere karşı da oldukça etkili olduğu ifade edildi. Uluslararası patentinin alındığı, yurtdışına satışının da başladığı belirtildi. 

İçeriğinde fazla zehir yok
Ürünü tanıtan Yusuf Aktaş, şu bilgileri verdi: “Piyasadaki haşere ilaçları zehirleyerek öldürüyor. Chrysamed’le ise çok fazla zehirli madde kullanmadan haşerenin sinir sistemi etkileniyor. Zararlılar, bölgeden uzak tutuluyor. Etkisi 3-4 aya kadar çıkıyor. Piyasadaki benzerlerinden çok farklı.”

Başkent'te restoranda yangın çıktıAnkara'nın Çankaya ilçesinde 4 katlı bir binanın giriş katında bulunan restoranda yangın çıktı.
40 liraya Maraş burma bilezikKahramanmaraş'ta tarihi kapalı çarşıda 5 liradan 90 liraya kadar satılan gerçeğinden farksız imitasyon takılar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber