Kimlik fotokopisi hayatını kararttı

Ahmet Koç’un cep telefonu hattı için verdiği nüfus cüzdanı fotokopisiyle adına şirket kuruldu, piyasaya 2.5 milyon lira borç yapıldı. Hakkında tam 70 dava açıldı, 5 kez de cezaevine girdi.

Kimlik fotokopisi hayatını kararttı

Nüfus bilgileri kullanılarak dünyası karartılanlara İzmirli Ahmet Koç da eklendi. 42 yaşındaki iki çocuk babası Koç’un, 2005 yılında cep telefonu hattı için verdiği kimlik fotokopisini ele geçirenler, İstanbul Küçükçekmece’de onun adına nüfus cüzdanı çıkardı. Hiçbir şeyden habersiz talihsiz adamın üzerine şirket kuruldu, bankadan çek alındı, yaklaşık 2.5 milyon lira borçlanıldı. Hakkında dava üstüne dava açılan Ahmet Koç, Çeşme’de jandarma tarafından yakalandı, iddialar karşısında şaşkına döndü, ne yapacağını bilemedi.
Asgari ücretle çalışan Koç, birkaç yılda 4 kez tutuklandı, her defasında 10-15 gün cezaevinde kaldı. Açılan 70 davadan 38’inde beraat etti, 12’si düştü. Ancak her dosyada kendini aklamak için adeta akla karayı seçti. Bu arada evine defalarca icra geldi, eşinden boşandı. En sonunda peşine mafya da takılınca, evini terk etti. “Bir insana yaşamı boyunca çekeceği işkence ancak bu şekilde yapılır. Sahte Ahmet Koç yakalanmadan bana rahat yok. Psikolojik tedavi görüyorum. Arkamdan gelen her kişiden korkuyorum” dedi.

Kalp krizi direksiyonda yakaladı
Otomobiliyle Çiğli’den Konak yönüne giden Ahmet Sözer, Anadolu Caddesi’nde fenalaştı. 46 yaşındaki Sözer, akşam trafiğine rağmen aracı sağa çekip durdurmayı başardı. Hava almak için inen talihsiz adam, olduğu yere yığıldı. Görenlerin durumu bildirmesiyle gelen sağlık ekipleri, kalp krizinden hayatını kaybettiğini belirledi. Kazaya neden olmadan otomobili durduran Sözer’in ölümü yakınlarını yasa boğdu.

Kayıp gençten kahreden haber!Adana’da ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan İbrahim Çelik'in (21), Seyhan Nehri'nde cansız bedenine ulaşıldı. Cesedin Çelik'e ait olduğunu teşhis eden kardeşi büyük üzüntü yaşadı.
17 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber