'Kimse işsiz kalmasın'

'Kimse işsiz kalmasın'

İstihdam seferberliği kapsamında çalışmalar yapan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, teşvikler konusunda işvereni bilgilendirdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi’nde işverenlerle bir araya gelen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, 2018 yılında kentte 2 milyar liralık istihdam teşviki verildiğini belirtti. 2019’un sonuna kadar da 200 bin istihdam hedeflediklerini açıklayan Gülcemal, “Sosyal hizmetler himayesinde kalan bir genci, beş yıl boyunca hiç prim ödemeden çalıştırabilirsiniz. İşsizlik ödeneği alan biri yanınızda işe başladığında ve sigortalı görünmek istemediğinde sakın bu teklifi kabul etmeyin. Kayıt dışı istihdamın 1 yıllık maliyeti 80 bin lira, kayıtlı işçi çalıştırmanın 1 yıllık maliyeti ise 8 bin liradır” dedi.

‘Kariyer fuarı önemli’

İstihdamın artırılması için yapılan bu projede DTO İzmir Şubesi’nin de önemli çalışmalar yaptığını dile getiren Başkan Yusuf Öztürk, “Ege Bölgesi’nde 17 üniversite var, bu üniversitelerdeki 11 bin öğrenciye Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü koordinasyonunda önemli bir kariyer fuarı yapıldı. Biz de orda çalışma yaptık. Bu çalışmada meslekte iyi olan arkadaşlarımızı topladık belirli sürelerde mesleği tanıttılar. Bizler de işsiz kalabiliriz buna bir şekilde destek olmamız gerekiyor” dedi. -NEVRA UÇKAÇ DHA

Kadıköy'de otomobil pazara daldı!Kadıköy'de sürücüsünün fren yerine gaza bastığı otomobil pazardaki vatandaşların arasına daldı. Ortalığın savaş alanına döndüğü kaza 2'si ağır 8 kişi yaralandı. Kazanın hemen ardından bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği görüntüler kazanın boyutunu ortaya koydu.
22 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber