Kınık’ta kriz masası

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer fırtına, şiddetli yağmur ve yıldırım düşmesi sonucu zor durumda kalan 200 kişiye yardım eli uzattı. Mağdur vatandaşlar araçlarla spor salonuna alındı; ekmek, süt, meyve suyu ve kahvaltılık malzeme desteği sağlandı

Kınık’ta kriz masası

Kınık’ta etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle tarlalar, seralar zarar gördü, çadırları devrilen tarım işçileri spor salonuna alındı. İlçede gece başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden sağanak ve fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, önceki saat 02.00 sıralarında başlayan fırtına, şiddetli yağmur ve yıldırım düşmesi sonucu ilçenin yaşadığı zor durumda, Kaymakam Mustafa Ergün, Kınık Jandarma Komutanı Erol Kaymak ile birlikte kriz masası oluşturdu. Öncelikle, hortum nedeniyle kaldıkları çadırları uçan ve kişisel eşyaları, yiyecekleri zarar gören 200 kişi, belediye otobüsleriyle Poyracık Kapalı Spor Salonu’na yerleşti. Mağdur vatandaşa ekmek, süt, meyve suyu ve kahvaltılık malzeme desteği sağlandı.

Kıyafet desteği

Ayrıca daha önce Kınıklıların bağışladığı az kullanılmış giysiler, mağdur vatandaşlara dağıtıldı. Kaymakam Ergün ve Başkan Doğruer, yıldırım düşmesi sonucu Bayram Türkmen ve Tülin Türkmen’in hayatını kaybettiği Hamzahocalı Mahallesi Su Deposo mevkindeki olay yerini ziyaret etti, yakınlarına baş sağlığı diledi. Başkan Doğruer, “Belediyemizin fırını ve sosyal tesislerinden 200 kişinin ihtiyaçları karşılandı. Hamzalı Mahallesi’nde meydana gelen yıldırım düşmesi sonucu 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Bayram Türkmen ile kızı Tülin Türkmen’e Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Seferber oldular

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı beş araç ve 22 personeliyle yağmur ve fırtınanın etkilediği bölgede görev yapıyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 10 personeliyle birlikte işçi ve ailelerine yemek çıkarıyor. Bebekler için bez ve hijyenik malzeme temin ediliyor. Büyükşehir, vatandaşlara psikolojik destek de sağlıyor.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.
Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber