Kocaoğlu’ndan Aksoy’a: Önce düşün sonra konuş

Başkan Aziz Kocaoğlu, Urla’daki teknopark projesi konusunda kendisini eleştiren Aksoy’a sert çıktı: İktidar partisinden milletvekili ol, takip etme; şimdi gel belediye başkanını takip etmemekle suçla...

Kocaoğlu’ndan Aksoy’a: Önce düşün sonra konuş

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adayı Aziz Kocaoğlu’yla AKP Adayı Taha Aksoy arasındaki söz düellolarına ‘teknopark’ tartışması eklendi. Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ne (ESİAD) konuğu olan Kocaoğlu, Urla’da kurulması planlanan teknoparkın önündeki engellerin aşılmamasıyla ilgili olarak Aksoy’un, “Belediye başkanı takip etmedi” sözlerine sert yanıt verdi.
Başkan Kocaoğlu, “Ankara’daki projeyi belediye başkanı mı, bu kentin milletvekili mi takip eder? Herkesin, ağzından çıkanı önce beyninden dolaştırması gerek. Bir milletvekili bunu söylemez. Sen milletvekilliği yap, iktidar partisinde ol, takip etme, İzmir’e gelecek yatırımı kaçır. Ondan sonra gel, ‘Büyükşehir belediyesi başkanı takip etmedi’ de. Böyle şey olmaz. Biz yine de elimizden geleni yapmaya hazırız. Hatta ben keşke o dönemde girip yapsaydık da bu iş bitseydi diye hayıflandım.”

Siyaset bu, belli olmaz
Kocaoğlu, belediye başkanlığında halkın sahiplenmesinin önemli olduğunu, aksi durumda ağzıyla kuş tutsa bile göreve devamının zor olduğunu söyledi. Beş yılın sonunda hayal edemediği noktaya geldiğini, başarılı çalışmalar yaptığına inandığını belirten Aziz Kocaoğlu, buna rağmen siyasette hiçbir şeyin son ana kadar belli olamayacağını kaydetti. Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu kentte Işılay Saygın yıllarca milletvekiliği yaptı. Burhan Özfatura iki dönem belediye başkanlığı görevini yürüttü. Her ikisi de siyasette çok önemli isimler. Fatih Dalan, Emin Dinleten de önemli isimler. Ancak, geçen seçimlerde konjonktür müsait değildi. Yüzde 5’lerde kaldılar. Aslında bu kişilerin sadece adı yüzde 5’in üzerinde oy alır. Bir zamanlar pik yapmış isimler. Siyaset işte böyle bir şey.”


Bayraklı’yı bilirim Bayraklı da beni...
Aziz Kocaoğlu, Bayraklı’ya bağlı Manavkuyu Mahallesi’nde seçmenlerle bir araya geldi. Sevgi gösterileriyle karşılanan Kocaoğlu, Bornova’dan ayrılarak Bayraklı’ya bağlanan Manavkuyu’nun kendisi için büyük önem taşıdığını, her sokağını karış karış bildiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Ben Bayraklı’yı iyi bilirim, Bayraklı da beni... Bu bölgenin sağlıklı büyüyebilmesi için sağlıklı ellerde olması gerekir” dedi

Bakanlık duyurdu! HDP'li başkan teröristi götürürken yakalandıİçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İran sınırından Türkiye’ye giriş yapan teröristin, HDP Doğubayazıt İlçe Başkanı tarafından güvenli bir yere götürüldüğü sırada yakalandığını açıkladı.
11 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber